nexus

Można by rzec, że następna generacja tabletów Nexus przy współpracy z Asusem to tylko kwestia czasu, bo kto porzucałby projekt, który przynosi spore dochody i zaspokaja samych konsumentów? Od premiery ostatniego tabletu Nexus 7 minęły dwa lata, i do tej pory nic o nowej odsłonie urządzenia nie było wiadomo. Wszystko wskazuje jednak na to, że 3. generacja tabletów Nexus 7 w ogóle nie powstanie. Przynajmniej na ten moment.

Wnioski takie można wyciągnąć z ostatniego wywiadu, jaki przeprowadził portal Trusted Reviews z dyrektorem Asusa – Johney’em Shih’em. Podczas tamtej rozmowy nie mogło zabraknąć pytania o przyszłość współpracy z Google, a odpowiedź była następująca:

„Na ten moment mamy wiele projektów w realizacji. Prosiłbym, abyście po prostu jeszcze zaczekali. Nasza współpraca z Google układa się dobrze. Obecnie mamy z nimi wiele wspólnych celów.”

Następnie Johney Shih wspomniał o poprzednich Nexusach, ale na ten moment zaprzeczył, jakoby premiera nowego Nexusa 7 miała mieć miejsce w najbliższej przyszłości. Podparł to faktem, że wątpi w siłę przebicia nowego Nexusa.  Powód rezygnacji z trzeciej generacji Nexusa 7 może mieć podłoże w samej specyfikacji urządzenia. Rynek jest coraz bardziej zalewany przez phablety o dużych przekątnych ekranu, które już niewiele się różnią od 7-calowych tabletów. Cóż, może niebawem Asus z Google zaskoczą nas jakimś większym urządzeniem?

Źródło: AndroidAuthority, phoneArena, Trusted Reviews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.