acer_logo

Tajwańska firma ostatecznie potwierdziła wprowadzenie do produkcji tabletu Iconia Tab A110, mającego być alternatywą dla urządzeń Google Nexus 7 oraz Amazon Kindle Fire. Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida JellyBean.

Co znajdziemy w specyfikacji nowego tabletu Acera? Na dzień dzisiejszy specyfikacja jaką znamy nieco się poszerzyła. Lista znanych parametrów technicznych poniżej:

-ekran 7 cali w rozdzielczości 1024×600 pikseli

-czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3

-1 GB RAM

-8 GB pamięci wewnętrznej

-przedni aparat 2 Mpx

-porty microSD, microUSB oraz HDMI

bateria 3420 mAh

-Android 4.1

Według niepotwierdzonych informacji, tablet ma ważyć około 390 gram. W standardowym oprogramowaniu znależć będzie można aplikacje takie jak Gmail, Google+, Mapy, GTalk, Sklep Play i YouTube, nie zabraknie również Google Currents.

Acer_Iconia_Tab_A110-560x407 

Tablet pojawić ma się najpierw w Europie, następnie na rynku amerykańskim. Cena ma oscylować w granicach 200-290 USD, co zapewne znacznie utrudni Iconii A110 konkurencję z głównymi rywalami. Sprzedaż tabletu rozpocząć ma sie już od 1 października.

Źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.