ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Nexus 5X kontra iPhone 6s – być może teraz LG wygra?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Zrzut ekranu 2015-10-23 o 16.56.07

Bezpośrednie porównania dla Nexusa 5X oznaczają katastrofę. Tak przynajmniej wyglądały dotychczasowe zestawienia z Nexusem 6P i bezpośrednim poprzednikiem w postaci Nexusa 5. Okazuje się, że producenci nie idą już w szybkość poszczególnych poleceń, gdyż w tej kwestii osiągnięto już – teoretycznie – najwyższy poziom. Teraz liczy się także bezpieczeństwo.

Jednak dotychczasowo porównywaliśmy Nexusa 5X do innych smartfonów działających pod kontrolą Androida. A jak to wygląda pomiędzy różnymi platformami? Najlepszym przeciwnikiem oczywiście będzie najnowszy smartfon od Apple, a więc iPhone 6s. W takim razie zapraszam Was do oglądania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JWnU1BlcM5E[/youtube]

W niektórych zagadnieniach faktycznie LG wygrywa, ale w gruncie rzeczy Nexus 5X zalicza kolejną porażkę. Oczywiście wielu z Was może zarzucić, że porównywanie różnych platform mija się z celem, ale patrząc na to pod kątem prostego konsumenta, który chce po prostu szybko działające urządzenie to właśnie liczą się powyższe efekty. Jednak czemu ponownie Nexus 5X przegrał? W przypadku Nexusa 6P winna była specyfikacja, przegrana z poprzednikiem (Nexus 5) to kwestia szyfrowania danych, a tutaj? Najprawdopodobniej duże znaczenie mają animacje, ale także rodzaj zastosowanej pamięci (NVMe kontra eMMC).

W takim razie z jakim modelem powinien zmierzyć się Nexus 5X? Osobiście chciałbym zobaczyć różnicę szybkości w stosunku do LG G4. Niemniej jednak, kolejne testy zdecydowanie tworzą negatywne odczucia w stosunku do najnowszego koreańskiego smartfona.

Sprawdź najnowsze wpisy