ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Chińskie smartfony bez wsparcia producenta? Pierwsze firmy zapowiadają aktualizacje swoich urządzeń do Androida 6.0 Marshmallow

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
AH-Android-Marshmallow-Logo-1.8-1600x1067

Odwiecznym problemem smartfonów sprowadzanych z Chin było wsparcie producenta, a czasem nawet jego brak. Mimo stosowania coraz lepszych podzespołów, to urządzenia z Państwa Środka rzadko kiedy mogły liczyć na najnowsze odsłony oprogramowania. Pierwsi producenci wychodzą jednak przed szereg. Czyżbyśmy byli właśnie świadkami zmiany polityki chińskich firm?

Na ten moment wiemy, że modelami, które będą mogły pochwalić się aktualizacją są Elephone P8000 i P6000, natomiast kolejne są w trakcie przygotowania, więc można się spodziewać, że więcej smartfonów tego producenta otrzyma aktualizację do Marshmallow. Dowiedzieliśmy się również, że Elephone P9000 będzie sprzedawany już z najnowszą odsłoną Androida na pokładzie.

Nieoficjalnie mówi się też, że Marshmallow zawita na Lenovo ZUK Z1 oraz na kilku smartfonach Xiaomi.  Jest to świetna wiadomość dla potencjalnych nabywców. Mamy nadzieję, że kolejni producenci wezmą przykład ze swoich konkurentów.

Sprawdź najnowsze wpisy