sony-mobile

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

 

Dział mobilny Sony od kilku lat jest pod kreską. Praktycznie co miesiąc słyszymy kolejne plotki o możliwości sprzedaży tego działu przez Sony – ostatnie choćby po premierze serii Z5. Wygląda jednak na to, że japoński koncern jest pewny swojej obecności na rynku mobilnym – rozpoczął bowiem przygotowania do… wybudowania pierwszej od 20 lat nowej fabryki smartfonów. Mający w całości należeć do Sony zakład powstanie w Tajlandii i ma się zajmować całym procesem produkcji ponad miliona nowych sztuk smartfonów Xperia rocznie. Jego uruchomienie planowane jest na przyszły rok fiskalny (zaczyna się w marcu). Poprzednia fabryka, zlokalizowana w 1995 roku w Pekinie (Chiny) należy tylko w 51% do Sony, resztę udziałów mają lokalne firmy.

 

Co ciekawe znajdujący w podobnie kiepskiej sytuacji tajwański producent smartfonów HTC sprzedał w tym roku zlokalizowaną w Szanghaju fabrykę, która powstała za 32,3 miliona dolarów na fali sukcesu tej firmy w 2009 roku. Decyzja Sony wydaje się być więc zaskakująca. Jeśli jednak przeanalizujemy obiegające świat informacji jakoby firma zamierzała sprzedać dział mobilny to postanowienie o budowie nowego zakładu może być odczytane jako ostateczny sygnał ze strony koncernu uspokajający wszystkich zainteresowanych, że firma nie zamierza porzucać swojego działu mobilnego. Tylko czy na pewno trzeba to robić w ten sposób? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

 

Źródła:Xperiablog.net,phonearena.com

Adrian Smorąg