HTC A9

 
We wtorek, HTC pokazało światu zupełnie nowy flagowy smartfon – One A9. Co prawda wnętrze nie jest aż tak wspaniałe, ale jednak wizualna strona przyciąga niejedną osobę. I nie chodzi tu o nadzwyczajny design, a raczej o kopię innego urządzenia. Nowy smartfon firmy wygląda bowiem bardzo podobnie do iPhone’a 6. Media na całym świecie nie zostawiły suchej nitki na Tajwańczykach krytykując ich nowy produkt.
 
HTC A9
 
Według raportu z chińskich mediów Want China Times, prezes HTC z obszaru Azji Jack Tong odparł te zarzuty, wskazując, że HTC było pierwszym producentem, który wpadł na pomysł metalowego urządzenia z plastikowymi paskami na jego tyle. HTC One M7 wykorzystywał wspomniany design. Jack Tong twierdzi, że to Apple w iPhonie 6 skopiowało pomysł jego firmy, a model A9 jest tylko ewolucją stylistyki HTC.
 
HTC A9
 
Nie zgadzam się z tymi słowami. Owszem wskazany model, był pierwszym, który posiadał charakterystyczne anteny na urządzeniu i tego Tajwańczykom odmówić nie można. Jednak najnowszy flagowiec dość mocno różni się od M7. Po pierwsze, przesunięto i zmniejszono otwór na obiektyw. Po drugie kształt pleców jest płaski, a nie lekko zakrzywiony. Po trzecie, nawet materiał (i jego kolor) do złudzenia przypomina ten z którego zrobione są iPhony 6. Po czwarte, przód smartfonu został mocno skopiowany z produktów Apple. Niestety według mnie HTC mocno przesadziło. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 
źródło: phonearena, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.