Kto kogo skopiował, czyli afery ciąg dalszy. HTC odpiera zarzuty!

Newsy

HTC A9

 
We wtorek, HTC pokazało światu zupełnie nowy flagowy smartfon – One A9. Co prawda wnętrze nie jest aż tak wspaniałe, ale jednak wizualna strona przyciąga niejedną osobę. I nie chodzi tu o nadzwyczajny design, a raczej o kopię innego urządzenia. Nowy smartfon firmy wygląda bowiem bardzo podobnie do iPhone’a 6. Media na całym świecie nie zostawiły suchej nitki na Tajwańczykach krytykując ich nowy produkt.
 
HTC A9
 
Według raportu z chińskich mediów Want China Times, prezes HTC z obszaru Azji Jack Tong odparł te zarzuty, wskazując, że HTC było pierwszym producentem, który wpadł na pomysł metalowego urządzenia z plastikowymi paskami na jego tyle. HTC One M7 wykorzystywał wspomniany design. Jack Tong twierdzi, że to Apple w iPhonie 6 skopiowało pomysł jego firmy, a model A9 jest tylko ewolucją stylistyki HTC.
 
HTC A9
 
Nie zgadzam się z tymi słowami. Owszem wskazany model, był pierwszym, który posiadał charakterystyczne anteny na urządzeniu i tego Tajwańczykom odmówić nie można. Jednak najnowszy flagowiec dość mocno różni się od M7. Po pierwsze, przesunięto i zmniejszono otwór na obiektyw. Po drugie kształt pleców jest płaski, a nie lekko zakrzywiony. Po trzecie, nawet materiał (i jego kolor) do złudzenia przypomina ten z którego zrobione są iPhony 6. Po czwarte, przód smartfonu został mocno skopiowany z produktów Apple. Niestety według mnie HTC mocno przesadziło. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 
źródło: phonearena, własne

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x