ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fossil prezentuje świetnie wyglądający smartwatch z Android Wear. Konkurencja powinna się uczyć

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
intel-and-fossil-partner-up-in-bid-to-make-wearables-fashionable

Można się było spodziewać, że producenci standardowych zegarków nie przejdą obok rozwijającego się rynku smartwatchy obojętnie. Kwestią czasu było, aż pierwsze firmy specjalizujące się w produkcji klasycznych czasomierzy zaczną prezentować swoje produkty przeznaczone na rynek „wearables”. Przed szereg wyszła firma Fossil, która zaprezentowała naprawdę świetnie wyglądający smartwatch pracujący pod kontrolą systemu Android Wear.

Fossil Q Founder powstał przy współpracy z Intelem, i tej firmy podzespoły ujrzymy w środku urządzenia. Plusem zegarka jest oczywiście okrągły wyświetlacz, który mogliśmy spotkać do tej pory choćby w Moto 360. Producent postawił na platformę Android Wear, co również powinno ucieszyć konsumentów. Na chwilę obecną pozostała specyfikacja nie została ujawniona.

101315-Fossil-Smartwatch-13-640x426

Producent zapowiedział, że ze swoim produktem będzie chciał dotrzeć do jak największej rzeszy klientów, dlatego cena Q Foundera jest niższa niż początkowo zakładaliśmy. Smartwatch będzie bowiem dostępny w cenie 275 dolarów, a zakupić go będzie można już podczas okresu przedświątecznego.

Źródło: engadget, gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy