ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapdragon 820 dwukrotnie szybszy od Exynosa 7420? 30 smartfonów różnych firm już go testuje!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
snapdragon 820-22

 
Wraz z końcem 2015 roku nasze myśli skupione są nad tym, co czeka nas w przyszłym roku (a przynajmniej w pierwszej jego połowie). Jedną z bardziej gorących premier jest procesor Snapdragon 820 (miejmy jednak nadzieje, że nie będzie ona dosłownie tak gorąca jak w przypadku modelu 810). Po dużym rozczarowaniu związanym z grzejącym się poprzednikiem, oczekiwania co do następcy są wysokie.
 
Z dotychczasowych przecieków wynika, że być może zostaną one spełnione, ponieważ najnowszy chipset Qualcommu, przynajmniej na papierze zapowiada się nieźle. Już sam fakt i plotki na temat możliwości użycia procesora przez Samsunga Galaxy S7 dobrze wróżą dla producenta podzespołów (Koreańczycy nie ryzykowaliby umieszczenia wadliwego chipsetu w swoich flagowcach).
 
Chiński analityk Pan Juitang (pierwszy, który odkrył szczegóły na temat modelu 820) podaje nowe, jeszcze bardziej obiecujące szczegóły procesora w swoim raporcie. Twierdzi on, że Snapdragon 820 jest nawet dwukrotnie szybszy od Exynosa 7420, który pracował w tegorocznych flagowcach Koreańczyków. Ponadto po raz kolejny dowiadujemy się, iż chipset zostanie wykonany w procesie technologicznym FinFET 14nm, wraz ze wsparciem Cat 10 LTE (do 450 Mbps), „kompletnym 4K60 systemem rozrywki”, który pozwoliłby na odtwarzanie wideo 4K przy 60 FPS oraz specjalnym czujnikiem małej mocy dla ważnych zadań. Producenci smartfonów z Androidem otrzymali już próbki testowe Snapdragona 820. Według Franka Meng, prezesa Qualcomm w Chinach, istnieje aż 30 telefonów zasilanych tym chipsetem, które są obecnie w fazie planowania i designu.
 
Ciekawe zatem, jak firmy takie jak LG, HTC, Sony, czy nawet Samsung wykorzystają moc drzemiącą w nadchodzącym procesorze.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy