parchi-web

 

 

Zespół Microsoft Garage przygotował kolejną aplikację dla urządzeń z systemem Android. Do sklepu Play trafił tym razem interesujący notes Parchi. Wzorem ostatnich aplikacji od Microsoftu aplikacja otrzymała interfejs zgodny z forsowanym przez Google Material Design. W przeciwieństwie do rozbudowanej wersji mobilnej OneNote Parchi jest prostym notatnikiem, który do poprawnego działania nie wymaga zakładania żadnego profilu, jak choćby konta Microsoft (które jest potrzebne tylko do ewentualnego wykonania kopii zapasowej). Parchi umożliwia tworzenie prostych notatek tekstowych, list, notatek – zdjęć. Notatnik zachęca do dodawania w notatkach znanych z serwisu Twitter tagów, które ułatwiają później przeszukiwanie zapisków. Dostępny jest również widżet ekranu blokady, z którego mamy dostęp do najważniejszych notatek i możemy tworzyć kolejne.

 

 

parchi-000

 

 

Kluczowe cechy:

 

  • tagowanie notatek (#tag)
  • szybkie notatki z poziomu ekranu blokady
  • powiadomienia, kolorowanie notatek, oznaczanie jako ulubione, dodawanie do ekranu blokady
  • przeszukiwanie za pomocą tagów, fraz i filtrów
  • udostępnianie jednej lub wielu notatek naraz do WhatsApp, Email, SMS (i każdej innej)
  • inteligentna zawartość: wykonuj akcje na numerach (połącz, dodaj do kontatków), linkach (otwórz, kopiuj) czy wiadomościach email (wyślij, skopiuj)

 

 

Parchi to jeden z ciekawszych notatników dla urządzeń z systemem Android. Aplikacja jest dostępna do pobrania z Google Play, jednakże w chwili pisania tej wiadomości jest to możliwe jedynie w kilku krajach za sprawą blokady regionalnej. Bez trudu można jednak znaleźć plik APK.

 

 

Źródła:GooglePlay,Androidpolice.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg