Xperia-Marshmallow-Dock-640x425

 

 

Posiadacze flagowych smartfonów Sony z jesieni 2014 roku – Xperii Z3 i Z3 Compact mogą wziąć udział w pracach nad aktualizacją ich urządzeń do systemu Android Marshmallow. Program beta testów ma przede wszystkim umożliwić firmie Sony przygotowanie dopracowanego oprogramowania, a spragnieni Marshmallow mogą zacząć z niego korzystać nie czekając na wydanie finalne. Aby wziąć udział w programie konieczne było zapisanie się poprzez wypełnienie krótkiego formularza. Obecnie Sony rozpoczęło już dystrybucję wersji beta dla osób, które wyraziły zainteresowanie. Jak to w świecie Androida już jest każdy wie – ograniczanie dystrybucji oprogramowania nie ma sensu, bowiem społeczność szybko udostępnia je wszystkim zainteresowanym.

 

 

marshmallow-sony

 

Xperia-Z3-Compact-Marshmallow-Beta-315x560

 

 

Nie inaczej jest w tym przypadku – w sieci pojawiły się pliki FTF z oprogramowaniem Android 6.0 Marshmallow we wstępnej wersji. Niestety w akcji nie mogą wziąć udziału posiadacze Z3 Dual Sim – testy bowiem dostępne są tylko dla zwykłej Z3 (D6603) i Z3 Compact (D5803). Pierwsze komentarze od testujących są pozytywne, bowiem nowy system:

 

  • dobrze obchodzi się z baterią
  • Sony zaimplementowało już kluczowe funkcje systemu Android 6.0
  • posiada zmieniony launcher, który pozwala na zmianę nazwy aplikacji na docku

 

Wersja beta ma wgrane aplikacje Album, Muzyka i Aparatu. Nie obsługuje jednak kilku kluczowych funkcji Xperii:

 

  • wybudzanie ekranu podwójnym dotknięciem (double tap to wake)
  • szybkie odblokowywanie
  • tryb STAMINA
  • Motywy Xperia

 

Instalacja oprogramowania przebiega identycznie, jak w przypadku innych alternatywnych wersji oprogramowania: za pomocą narzędzia Flashtool wgrywamy pliki oprogramowania FTF. Aby pobrac pliki dla Z3 kliknij tutaj, a dla Z3 Compact tutaj.

 

Zamierzacie przetestować betę Marshmallow dla Xperii?

 

 

Modyfikując oprogramowanie w smartfonie należy pamiętać o ryzyku uszkodzenia urządzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do odwiedzenia działu Z3 lub Z3 Compact na naszym forum.

 

 

Źródło:Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg