nexus 5x nexus 5 lg google asdjknasj

 

Wczoraj przedstawiłem Wam porównanie najnowszych smartfonów z serii Nexus. Siłą rzeczy zwycięzcą został większy, droższy i lepiej wyposażony model. Jednak co się stanie jak na przeciw siebie staną teoretycznie odmienne sobie urządzenia? Android Headlines postanowiło porównać najnowszego Nexusa 5X z jego bezpośrednim poprzednikiem.

 

Po co takie zestawienie? W końcu Nexus 5 ma już dwa lata na karku, „starego” Snapdragona 800 na pokładzie i tak naprawdę to jego ostatni rok oficjalnego wsparcia. Jednak jak sobie poradził z teoretycznie lepszym Nexusem 5X w teście szybkości? Zobaczcie sami:

 

 

Starszy model zdecydowanie lepszy od nowszego. Czemu? Osobiście sam się dziwię, ale wiele osób uważa, że zostało to spowodowane niemiarodajnym testem. Niemniej jednak autorzy zarzekają się, że powyższe porównanie było wykonywane kilkukrotnie i wyniki były zbliżone. W takim razie gdzie leży problem? Kiepska optymalizacja Nexusa 5X? Mniej modułów w starszym smartfonie? Możliwości jest wiele, ale z pewnością Nexus 5 otrzymał nowe życie razem z Androidem 6.0 Marshmallow.

 

Jednak co z użytkownikami tegorocznego „małego” Nexusa? Zarówno dzisiejszy jak i wczorajszy test z pewnością nie napawają optymizmem, ale jedno należy zapamiętać – w rzeczywistości Nexus 5X nie jest wolny.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.