Nexus 5X kontra Nexus 5 – test szybkości i oszałamiający rezultat

Newsy

nexus 5x nexus 5 lg google asdjknasj

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wczoraj przedstawiłem Wam porównanie najnowszych smartfonów z serii Nexus. Siłą rzeczy zwycięzcą został większy, droższy i lepiej wyposażony model. Jednak co się stanie jak na przeciw siebie staną teoretycznie odmienne sobie urządzenia? Android Headlines postanowiło porównać najnowszego Nexusa 5X z jego bezpośrednim poprzednikiem.

 

Po co takie zestawienie? W końcu Nexus 5 ma już dwa lata na karku, „starego” Snapdragona 800 na pokładzie i tak naprawdę to jego ostatni rok oficjalnego wsparcia. Jednak jak sobie poradził z teoretycznie lepszym Nexusem 5X w teście szybkości? Zobaczcie sami:

 

 

Starszy model zdecydowanie lepszy od nowszego. Czemu? Osobiście sam się dziwię, ale wiele osób uważa, że zostało to spowodowane niemiarodajnym testem. Niemniej jednak autorzy zarzekają się, że powyższe porównanie było wykonywane kilkukrotnie i wyniki były zbliżone. W takim razie gdzie leży problem? Kiepska optymalizacja Nexusa 5X? Mniej modułów w starszym smartfonie? Możliwości jest wiele, ale z pewnością Nexus 5 otrzymał nowe życie razem z Androidem 6.0 Marshmallow.

 

Jednak co z użytkownikami tegorocznego „małego” Nexusa? Zarówno dzisiejszy jak i wczorajszy test z pewnością nie napawają optymizmem, ale jedno należy zapamiętać – w rzeczywistości Nexus 5X nie jest wolny.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x