ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Smart Band 7 Pro 

Xiaomi Smart Band 7 Pro – opaska, która jest zegarkiem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Premiera Xiaomi Smart Band 7 dla wielu osób okazała się pewnego rodzaju rozczarowaniem. Nie oznacza to wcale, że samej opasce można coś zarzucić. Wręcz przeciwnie – jest to udana ewolucja serii. Jednak od kiedy do opasek Xiaomi zawitał kolorowy ekran co roku plotki donoszą o wersji z GPS i… co roku mamy masę rozczarowanych osób, które liczyły na ten dodatek. Teraz zaś pojawiła się oficjalna wzmianka o Xiaomi Smart Band 7 Pro – i tutaj scenariusz się powtarza.

Xiaomi Smart Band 7 Pro opaska-zegarek

O samej opasce – o ile tak można nazwać to urządzenie, ale o tym za chwilę – wiadomo niewiele. Pojawiły się za to liczne plotki, przecieki i domysły. Niektóre z nich to bardzo logiczne wnioski, jak na przykład ten o większej powierzchni ekranu: przez sam fakt, że jest on znacznie szerszy, niż w Xiaomi Smart Band 7, to nawet przy tej samej długości lub przekątnej będzie on większy. 

Nie brakuje jednak doniesień na temat wbudowanego w Xiaomi Smart Band 7 Pro GPS, czy nawet głośnika. Według tych samych źródeł pastylka opaski ma mieć metalową obudowę, a nie taką z tworzywa sztucznego. Jednak wszystkie te spekulacje, chociaż słucha się ich bardzo przyjemnie, można odłożyć na półkę do czasu premiery urządzenia. Ta natomiast będzie miała miejsce już niedługo, bo 4 lipca. Nie wiadomo, czy to data przypadkowa, czy chcą jakoś nawiązać do jednego z głównych świąt w USA.

Xiaomi Smart Band 7 Pro – a co jeśli nie zmieni się nic?

Xiaomi Smart Band 7 Pro 

Jednak nawet jeśli pod względem Xiaomi Smart Band 7 Pro nie będzie się niczym różnił od wersji podstawowej to… i tak dla wielu będzie to interesujący wybór. A to dlatego, że nie wygląda on jak opaska sportowa, a jak zegarek. I chociaż nie jest to najbardziej elegancka konstrukcja świata, to na pewno o wiele lepiej pasuje do garnituru, niż standardowy przedstawiciel dawnej serii Mi Band. 

Nie bez znaczenia będzie to także w sporcie: większy ekran wyświetli więcej informacji, lub poda je w czytelniejszej formie, co może mieć znaczenie podczas intensywnego treningu. Przy okazji większa konstrukcja pozwoli na umieszczenie tam znacznie pojemniejszej baterii, która nie tylko skompensuje różnice zużycia energii przez ekran, ale także zapewni dłuższy czas pracy z dala od ładowarki. 

Xiaomi Smart Band 7 Pro – moje nadzieje

Jednak jeśli mogę sobie pozwolić na wymienienie rzeczy, których oczekiwałbym po tej opasce, to oprócz wyżej wymienionego GPS, chciałbym tam zobaczyć NFT, chociaż 4 GB pamięci i Bluetooth 5.1, tak aby mógł on pełnić funkcję odtwarzacza MP3, co na pewno uniezależniłoby ten sprzęt od smartfona podczas treningów. 

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy