First-non-Nexus-phone-to-come-with-Android-6.0-Marshmallow

Premiera HTC One A9 była jedną z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Piękny design smartfonu przyciągnął do siebie wielu ochotników, a dodając do tego dobra specyfikacją techniczną i jakość HTC trzeba przyznać, że nie mogło być inaczej. Smartfon oficjalnie zaprezentowano. Wiemy zatem o nim wszystko!

 

5-inch-1080p-2.5D-display-with-Gorilla-Glass-4-protection

 

Najnowszy smartfon HTC być może ma szansę uratować firmę i wznieść ją z powrotem na wyżyny popularności. One A9 kontynuuje bowiem politykę w całości wykonanej słuchawki z aluminium. Posiada również duży 5-calowy wyświetlacz AMOLED pokryty szkłem Gorilla Glass 4 o rozdzielczości Full HD. Jego sercem jest świeży 64-bitowy Snapdragon 617 w towarzystwie 2 bądź 3 GB RAM. Użytkownicy dostaną zatem wybór, czy chcą słuchawki 16 GB pamięcią wewnętrzną i mniejszą ilością RAM, czy zdecydują się dołożyć do wersji 32 GB i nieco większej ilości RAMu. HTC One A9 obsługuje ponadto karty microSD aż do 2 TB, tak więc o brak wolnego miejsca nie będzie zmartwień.

 

HTC nareszcie postawiło na aparat

 

13-megapixel-camera-with-optical-stabilization-and-sapphire-lens-cover

 

Aparat zastosowany przez tajwańskiego producenta to 13 megapikselowa matryca umieszczona z tyłu urządzenia. Posiada szafirowe szkiełko ochronne, optyczną stabilizację obrazu oraz wsparcie  wykonywania zdjęć w formacie RAW. Niestety maksymalna rozdzielczość rejestrowania wideo została ograniczona do 1080p. Z przodu zaś znajduje się 4-ultrapikselowa kamerka mogąca zarejestrować o ponad 300% więcej światła.

 

HTC One A9 jak nietrudno zauważyć posiada fizyczny przycisk znajdujący się na frontowym panelu pod wyświetlaczem. Decyzję tę podjęto ze względu na znajdujący się w smartfonie skaner linii papilarnych.

 

Zapowiada się mocna bateria

 

Fingerprint-sensor-is-built-in-the-home-key

 

W słuchawce znajduje się bateria o pojemności 2150 mAh. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to dużo, lecz pamiętajmy o rozdzielczości FHD oraz obecności najnowszej wersji Androida 6.0 Marshmallow, który jeszcze lepiej zarządza energią niż poprzednicy.

 

Co więcej, producent obiecuje, że One A9 jest w stanie odtwarzać wideo HD przez 12 godzin, utrzymywać surfowanie po Sieci przez 9 godzin (jednak wyłącznie po Wi-Fi) bądź wytrzymać aż 18 dni w trybie czuwania! Jakby tego było mało, znajdziemy w nim technologie Quick Charge 2.0.

 

Zmieniła się cena na lepsze… tylko czy na pewno?

 

Bardzo miłą wiadomością jest cena. Jednakże nie dla nas… Całkiem niedawno informowałem Was, że francuski Orange wycenił HTC One A9 na 599 euro, co wywołało niezłą burzę. Teraz kwota nieco się obniżyła, lecz jak to zwykle bywa jest to uzależnione terytorialnie. W Stanach składając zamówienie przez HTC.com przyjdzie nam zapłacić 399 dolarów. W Europie zaś kwota wynosi 429 euro. A w Polsce ceną prawdopodobną jest… 2549 złotych! I co brzmi jeszcze gorzej, mowa tutaj o wersji z 2 GB RAM i 16 pamięci wewnętrznej…

 

Supports-the-fancy-HTC-Dot-View-II-case

 

Podsumowując: jest dobrze, nawet bardzo. Niestety cena trochę zabija, gdyż za te pieniądze można dostać coś znacznie mocniejszego. Pozostaje jedynie moc w marce HTC, jej jakości dźwięku, wsparciu intrygujących case’ów oraz… wygląd.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.