ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy wygląd Gmail w przeglądarce – zmiana, do której musisz się przyzwyczaić

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowy wygląd Gmail w przeglądarce nie będzie już opcjonalny, a stanie się tym obowiązującym dla wszystkich użytkowników usługi Google. Firma zaczęła wdrażanie nowego wyglądu, co może potrwać kilka tygodni, więc część użytkowników jeszcze przez chwilę może nie zostać do zmiany zmuszona. Jednak prędzej czy później nowy wygląd Gmail w przeglądarce będzie tym jedynym i obowiązującym. Co się zmienia?

Nowy wygląd Gmail w przeglądarce – Google robi porządki

Gmail nowy wygląd przeglądarka

Wystartowała ogólnoświatowa zmiana tego, jak ma prezentować się Gmail w wersji przeglądarkowej. Google już jakiś czas temu informowało o tym, że ich klient pocztowy zmienia swój wygląd, a użytkownicy mogą go testować. W Ustawianiach można było przełączyć się na zmieniony wygląd Gmail w przeglądarce, a teraz ten będzie wprowadzany u wszystkich. I choć zmian wizualnych może nie jest zbyt dużo, to te z pewnością będą część użytkowników drażnić. Szczególnie tych, którzy mocno przyzwyczaili się do dawnego wyglądu i po prostu wiedzą, gdzie, co i jak. Niestety, ale ci będą musieli zacząć przyzwyczajać się od nowa.

Nowy wygląd Gmail w przeglądarce ma na celu lepszą integrację z innymi aplikacjami od Google. Tak, by wszystko było w jednym miejscu, co ma ułatwić i przyśpieszyć samą pracę. Będzie więc można szybko przełączać się między Google Chat, Meets czy Spaces, choć już wcześniej to było dostępne. Teraz ma to być bardziej intuicyjne. Pierwsze „zderzenie” z nowym wyglądem Gmail w przeglądarce może być dziwne, ale z całą pewnością jest… spójnie. Po lewej stronie uzyskamy dostęp do menu, które pozwoli na wybieranie interesującej nas aplikacji. Powiadomienia z Google Chat będą też wyglądały inaczej, ponieważ pojawią się w formie „bąbelków”. Sam boczny panel będzie można schować i korzystać z niego tylko wtedy, kiedy uznamy to za stosowne.

Jeszcze przez trochę będzie można powrócić do starego wyglądu Gmail, ale prędzej czy później Google i tak wymusi na użytkownikach zmianę. Jeżeli jeszcze nie dostaliście nowego wyglądu Gmail w przeglądarce, możecie go wypróbować klikając w Ustawienia (kółko zębate), gdzie powinna być widoczna opcja „Wypróbuj nowy wygląd Gmaila”. Warto to zrobić, skoro i tak taka zmiana będzie koniecznością.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy