ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pinterest logo

Pinterest zmieni się w internetowe centrum handlowe? Wszystko na to wskazuje!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Obecny CEO Pinteresta Ben Silbermann zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego korporacji. Na jego miejscu pojawi się Bill Ready, który przez ostatnich kilka lat był szefem działu handlu i płatności w Google.

Pinterest zmienia wewnętrzną strukturę

Bill Ready CEO Pinterest
Bill Ready, nowy CEO Pinterest

Silbermann nie odchodzi z firmy. Ten zostanie prezesem wykonawczym Pinteresta, podążając śladami wielu dyrektorów generalnych ds. technologii.

Bill będzie w rzeczywistości lepszym dyrektorem generalnym niż ja w tym następnym rozdziale

Ben Silbermann, dla The Wall Street Jurnal

Decyzja jest prawdopodobnie spowodowana, tym, że w porównaniu do innych mediów społecznościowych aplikacja nie przynosi tyle korzyści finansowych, marnując swój potencjał rynkowy.

Pinterest zarobi miliony!

Pinterest iOS

Pinterest to platforma z setkami milionów użytkowników, która nie rozwija się tak szybko ani nie zarabia dużo pieniędzy w porównaniu do konkurencji. Z biegiem lat, zamiast konkurować z detalistami i platformami zakupowymi, Pinterest stał się niezwykle potężnym narzędziem do odkrywania i wyszukiwania produktów, które później kupują użytkownicy. Pinterest twierdzi, że istnieje niezwykle dochodowa przyszłość, w której aplikacja ma działać jak internetowe centrum handlowe: pojedyncze miejsce, w którym użytkownicy mogą robić zakupy marek z całej sieci, ułatwiając zakupy w jednym miejscu. Patrząc na miliardowe zasięgi, decyzja o przekształceniu aplikacji w centrum handlowe nie powinna nikogo dziwić.

Nowy CEO z ambitnymi planami handlowymi

W następnej fazie naszej podróży pomożemy ludziom głębiej zaangażować się we wszystkie inspirujące produkty i usługi, które znajdują na naszej platformie, aby mogli budować jak najlepsze życie. Jako ktoś, kto spędził większość mojej kariery w handlu i płatnościach, jest dla mnie jasne, że Pinterest ma możliwość zbudowania czegoś wyjątkowego

Bill Ready LinkedIn

Tak zmiany zapowiada nowy prezes korporacji. Wydaje się jasne, że Pinterest przybierze formę sklepu internetowego. To naprawdę ciekawe jak zmieni się aplikacja. Może będzie przypominać znane nam dobrze Ceneo?

Źródło: wsj.com

Sprawdź najnowsze wpisy