ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tańsze połączenia na białoruś play

Orange zmienia warunki roamingu. Będzie taniej, ale nie wszędzie

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Wakacje już na dobre się rozpoczęły, wyjazdy za granicę cieszą się coraz to większą popularnością. Dlatego Orange postanowiło zmienić ofertę połączeń za granicę

Orange z korzystną ofertą roamingu

orange roaming

Nowa oferta roamingu wprowadzona przez Orange dotyczy połączeń oraz pakietów internetu do tzw. Stredy 1, czyli państw Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii oraz Liechtenstein. Sieć deklaruje, że daje swoim klientom więcej internetu — nawet o 23% więcej, do tego obniżają także koszta związane z połączeniem głosowym z 16 gr za minutę do 12 gr/min. Za SMS przyjdzie nam zapłacić tylko dwa grosze.

Zmiany dotyczą klientów indywidualnych i biznesowych. To dobra wiadomość także dla tych z Was, którzy korzystają z ofert na kartę, Orange Flex i nju

Komunikat prasowy Orange

Sieć oferuje także nowy bezpłatny Limit GB w Unii Europejskiej. Stan tego pakietu można sprawdzić w aplikacji Mój Orange albo wysyłając darmowego SMS-a o treści ILE pod numer 8095. Połączenia z Polski na Ukrainę także pozostają w obniżonej cenie – 29 groszy za minutę połączenia.

Sprawdź, ile zapłacisz!

Orange uruchomiło specjalną stronę internetową, na której można sprawdzić, ile zapłacimy za połączenie wychodzące oraz przychodzące. ZA granicą kontakt z bliskimi jest utrudniony, dlatego jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić, ile przyjdzie nam zapłacić za możliwość rozmowy np. z rodziną. Jeśli zdecydujecie się na wakacje w Estonii, za minutę połączenia zapłacicie 1 zł! Natomiast jeśli wy będziecie dzwonić do nich, operator nie pobierze opłaty za połączenie przychodzące. SMS kosztuje 31 groszy, a MMS ponad 3 zł! Natomaist jeśli wybierzecie się do niezmiernie popularnego Egiptu, będzie drogo! Otóż minuta połączenia wychodzącego będzie kosztować ponad 7 zł! Połączenie przychodzące pozostanie darmowe, z kolei SMS będzie kosztował 0,60 zł.

Poradnik od Orange

Pomarańczowy operator przygotował także specjalny poradnik roamingowy, dla wszystkich, którzy planują wakacje poza granicami Polski. Ten pokazuje przykładowe zużycie pakietów internetu w zależności od czynności. Np. przeglądanie witryny internetowej to tylko 5MB, a oglądanie filmu to ponad 1,5 GB. Poradnik wskazuje także jak zachować się po przekroczeniu granicy, jeśli chodzi o korzystanie z telefonów, a w szczególności internetu.

Źródło: biuroprasowe.orange.pl

Sprawdź najnowsze wpisy