ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Hangouts wygaśnie jeszcze w 2022 roku

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Niestety, ale popularny komunikator od Google straci wsparcie jeszcze w tym roku! Listopad ma być ostateczną datą zamknięcia aplikacji. Natomiast nie wszystko stracone, bo funkcjonalności zostaną przeniesione do innych aplikacji producenta!

Google Hangouts na straconej pozycji!

google hangouts

Już w lutym tego roku Google rozpoczęło proces wycofywania użytkowników z Google Hangouts. Obecnie firma pracuje nad bezpłatną migracją użytkowników indywidualnych do Google Chat! Google informuje, że osoby, które wciąż korzystają z aplikacji mobilnej Hangouts otrzymają specjalną prośbę o przejście do Czatu. Powiadomienie będzie zawierało link, który przeniesie użytkownika do Czatu producenta. Nic dziwnego, że Google postanowiło zamknąć Hangouts, ponieważ posiadają kilka opcji komunikacji. Google dzięki temu będzie mogło skupić się na dalszym rozwijaniu Google Czat. Google Chat to nie to samo, co GChat (lub Google Talk), które Google zawiesiło na dobre na początku tego miesiąca. Firma po raz pierwszy wspomniała o swoich planach przeniesienia użytkowników z Hangouts na Chat w 2018 roku i udostępniła tę funkcję bezpłatnie dla wszystkich użytkowników w 2020 roku.

Co z użytkownikami webowymi?

Funkcje Hangouts pojawiają się także w Gmailu, w wersji przeglądarkowej. Google, póki co nie ma w planie wysyłania powiadomień do tych użytkowników. Aplikacja webowa będzie dostępna dla konsumentów do listopada tego roku. Gigant będzie wysyłał specjalne informacje o przekierowaniu Hangouts na Czat, co najmniej miesiąc przed wygaszeniem usługi. Jeśli korzystacie z Hangouts możecie spodziewać się powiadomień w październiku tego roku.

Nic straconego!

Mimo zmiany środowiska, czyli aplikacji, Google automatycznie przeniesie rozmowy do Google Chat. Firma udostępniła także specjalną usługę Takeout. Dzięki niej użytkownicy mogą pobrać kopię zapasową danych Hangouts, zanim ta zostanie oficjalnie zamknięta w listopadzie. Z okazji zamknięcia opisywanej aplikacji Google wprowadza kilka nowości do Czatu! Tu użytkownicy będą mogli nawiązać bezpośrednie połączenia, stworzyć wątki w Spaces (nowych pokojach), a także udostępniać i przeglądać zdjęcia.

Źródło: blog.google

Sprawdź najnowsze wpisy