ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Paczkomaty InPost ze świetną nowością – nie trzeba będzie już dotykać ekranu maszyny

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Paczkomaty InPost doczekały się świetnej nowości, a raczej sama aplikacja InPost została o taką wzbogacona. Otóż teraz nie trzeba będzie już w ogóle dotykać ekranu urządzenia, jeżeli nie będziemy mieli na to ochoty, ponieważ skrytkę w paczkomacie będzie można otworzyć zdalnie. Do tej pory zdalne otworzenie skrytki w paczkomacie InPost dostępne było w momencie odbioru paczki. Na szczęście InPost stale się rozwija i właśnie wprowadza nowość do swojej oferty. Jak z niej skorzystać?

Zdalne otwieranie paczkomatu InPost przy wysyłaniu paczki

Paczkomat InPost aplikacja i zdalne otwieranie skrytki przy nadaniu

Możliwość zdalnego otworzenia skrytki w paczkomacie pojawiła się już jakiś czas temu. Podczas pandemii było to rozwiązanie wyjątkowo pożądane, a wprowadzona wtedy przez InPost funkcja stała się bardzo często używaną przez użytkowników. Oczywiście, by zdalnie otworzyć skrytkę w paczkomacie InPost potrzebujemy do tego aplikacji firmy. Inaczej musimy przejść standardową procedurę, czyli podejść do ekranu paczkomatu i wpisać swój numer telefonu oraz kod odbioru lub też zeskanować kod QR przysłany w wiadomości e-mail. W przypadku nadawania paczek w paczkomacie InPost procedura wyglądała podobnie. Ostatnio InPost ułatwił też życie użytkownikom OLX, czyli na platformie dodano możliwość nadawania paczek bez konieczności drukowania etykiet. Teraz przyszła pora na nadawanie paczek i zdalne otwieranie skrytek.

Od teraz będzie można zapomnieć o ekranie dotykowym w paczkomatach czy kodach QR i etykietach. Jak czytamy na stronie InPost, to nowa funkcja, na którą wielu użytkowników mogło po prostu czekać. „Teraz oprócz zdalnego odbioru, wszyscy nasi Klienci mogą wygodnie nadawać i zwracać paczki w Paczkomacie korzystając z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz skanować kodu QR, ani wpisywać kodu nadania lub zwrotu na ekranie! Jeden klik i skrytka otwarta! Cały proces trwa więc parę chwil, a z Paczkomatu można korzystać bez dotykania jego ekranu.” Poniżej znajdziecie jeszcze instrukcję, jak otworzyć paczkomat InPost zdalnie przy nadawaniu lub wysyłaniu zwrotu do sklepu.

Jak otworzyć zdalnie skrytkę w paczkomacie InPost?

  1. W aplikacji InPost Mobile wejdź w zakładkę „Nadaję” lub „Zwracam”​​​​​​​
  2. Wypełnij formularz nadania paczki lub zwrotu produktu do wybranego e-sklepu
  3. Udaj się do dowolnego Paczkomatu
  4. W aplikacji w szczegółach przesyłki wybierz przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”
  5. Po otwarciu skrytki, umieść w niej przesyłkę i zamknij drzwiczki. To tyle!

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy