ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange Flex GB na las

W Orange sprawdzisz, czy smartfon jest Eko!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Jak już nie raz pisaliśmy Orange jest liderem jeśli chodzi o rozwiązania eko proponowane przez operatorów komórkowych. Tym razem pomarańczowy operator pozwoli sprawdzić, który smartfon jest przyjazny dla środowiska!

Orange Eko smartfon!

Ludzie, wybierając smartfon, zwracają uwagę na wiele czynników. Podczas wyboru kierujemy się marką, funkcjami i ostatecznie ceną. Od teraz możemy także sprawdzić, jaki wpływ na środowisko ma wybrany przez nas telefon. Orange wprowadziło system Eco Rating!

[…] ujednolicony system oceny przyjęty przez pięciu europejskich operatorów: Orange, Deutsche Telekom, Telefónica, Telia Company i Vodafone. Eco Rating to analiza wpływu na środowisko procesu produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji telefonu komórkowego, a ocena jest prezentowana na specjalnej etykiecie.

Komunikat prasowy Orange

Jak sprawdzić, czy smartfon jest eko?!

Orange eko

To naprawdę bardzo proste. W sklepie internetowym Orange większość telefonów posiada specjalny wskaźnik, który prezentuje ocenę danego modelu. Po wybraniu etykiety klient może poznać szczegółowe dane o wybranym smartfonie.

Orange i Eco Rating

Informacje, które są wykorzystywane w systemie ocen Eco Rating, są przekazywane przez 17 dostawców smartfonów. Ocena uwzględnia 13 wskaźników oraz 6 kryteriów oceny. Badania polegają na wiedzy branżowej oraz informacjach zebranych we wcześniejszych badaniach telefonów wykonanych pod kątem ochrony środowiska! Więcej informacji na temat inicjatywy i metodologii znajdziecie na stronie inicjatywy.

Program Eco Rating polega na ocenie wpływu na środowisko całego procesu produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji telefonów komórkowych.

  • Pomaga klientom podejmować bardziej świadome i zrównoważone decyzje
  • Zachęca dostawców do zmniejszania wpływu urządzeń na środowisko
  • Angażuje branżę na rzecz poprawy transparentności i zmniejszenia wpływu na środowisko

W ramach Eco Rating ocenia się różne wskaźniki środowiskowe urządzeń (np. ślad węglowy lub przyczynianie się do wyczerpania zasobów) jak również kryteria efektywności surowcowej, co daje ogólny wynik w skali od 1 do 100. Im wynik jest bliższy 100, tym wyższa efektywność urządzenia pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Źródło: informacja prasowa Oragne

Sprawdź najnowsze wpisy