ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google ulepsza Chrome na iOS, użytkownicy będą zadowoleni!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Google ogłosiło dzisiaj kilka nowych funkcji, które pojawią się w najnowszej wersji Chrome na iOS. Wśród kluczowych dodatków aplikacja Chrome uzyskuje dostęp do funkcji Google Enhanced Safe Browsing, która ostrzega przed niebezpiecznymi stronami internetowymi.

Co jeszcze zmieni się w Chrome na iOS?

Kolejne nowości, o których Google informuje to zmiany interfejsu użytkownika, możliwość wykorzystania menadżera haseł Google do autouzupełniania, chociaż tu fani Apple na pewno zostaną przy rozwiązaniu producenta. Przy okazji nowa wersja przeglądarki otrzyma także zaktualizowany model identyfikacji języka! Ja wiem, że wspomniane zmiany od dawna są dostepne na Androidzie, ale halo! Użytkownicy Apple w końcu będą na tym samym poziomie!

Chorme na iOS poprawi bezpieczeństwo!

Ulepszone bezpieczne przeglądanie, które było dostępne w wersjach Chrome na Androida i komputery, w końcu pojawi się na iPhone’ach i iPadach. Ta funkcja jest w stanie przewidywać i ostrzegać użytkowników o niebezpiecznych witrynach internetowych, wysyłając dane w czasie rzeczywistym do Bezpiecznego przeglądania Google w celu sprawdzenia, czy na stronach nie ma złośliwego oprogramowania, phishingu i innych zagrożeń, które są coraz popularniejsze w sieci! Przeglądarka ma także wysyłać alerty o wyciekach danych logowania. Tu widać inspiracje Safari, które od dawna powiadamia użytkowników o wyciekach.

Jak włączyć nową funkcję? Wystarczy wejść w zaktualizowaną przeglądarkę Chrome, kliknąć więcej, później ustawienia. Tam pojawi się funkcja Ulepszone Bezpieczne przeglądanie.

Akcje Chrome na iOS

To naprawdę ciekawa funkcja. Ta ma pozwalać użytkownikom na szybsze wykonywanie zadań bez potrzeby wchodzenia w ustawienia. Chcesz wyczyścić dane przeglądania albo włączyć tryb prywatny? Od nowej aktualizacji wystarczy, że wpiszesz takie komendy w pasku adresu przeglądarki. Aplikacja przekieruje użytkownika od razu do wybranej funkcjonalności, która wpisał. To funkcja znana użytkownikom Chrome z PC oraz Androida!

Co jeszcze pojawi się w nowej aktualizacji na iOS?

Użytkownicy przeglądarki od Google będą mogli ustawić Google Password Manager jako dostawcę autouzupełniania. Tu nie wiem, czy fani Apple zdecydują się na ten krok, gdyż Pęk kluczy giganta z Cupertino sprawdza się świetnie w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o zmiany w UI to główne zmiany dotyczą głównego ekranu startowego, który ma teraz oferować dostęp do kanału Discover, ze spersonalizowanymi treściami. Aktualizacja dotknie także tłumaczenia witryn. Te mają się poprawić dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego.

Źródło: support.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy