ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Promocja Orlen

Promocja Orlen: paliwo tańsze o 30 groszy na litrze – potrzebny jest smartfon

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ceny paliw od wielu tygodni frustrują kierowców. O ile jeszcze kilka miesięcy temu 5 złotych za litr benzyny wyglądało bardzo źle, tak teraz ludzie wspominają te czasy z rozrzewnieniem. Doszło nawet do tego, że kierowcy zorganizowali protesty na stacjach, chociaż te okazały się czymś na znacznie mniejszą skalę, niż zapowiadali uczestnicy. Możliwe jednak, że to coś dało, ponieważ wystartowała promocja Orlen, która pozwala obniżyć cenę paliwa nawet o 40 groszy. 

Promocja Orlen

Promocja Orlen teoretycznie obowiązuje od 1 lipca do końca szkolnych wakacji, czyli do 31 sierpnia, chociaż w praktyce można z niej skorzystać od przyszłego poniedziałku.

Od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją Orlen VITAY uzyskają rabat -30 gr/l na benzynę i ON. Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie.

— Powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

I to jest właśnie kluczowa różnica oraz powód, dla którego potrzebujemy smartfona — a raczej aplikacji mobilnej na tymże: osoby tankujące z aplikacją mogą skorzystać z promocji wcześniej, bo jeszcze w czerwcu. I chociaż to zaledwie kilka dni różnicy, to warto zwrócić uwagę, że czerwiec to inny miesiąc, więc teoretycznie oznacza to, że mamy dodatkowe 3 tankowania po 50 litrów objęte promocją. Ta obejmuje paliwa EFECTA i VERVA, więc zarówno olej napędowy, jak i benzynę. 

Promocja Orlen 40 groszy rabatu na litr

Skąd jednak te 40 groszy we wstępie? Otóż członkowie programu partnerskiego, którzy mają kartę dużej rodziny, mogą liczyć na powiększenie rabatu o dodatkowe 10 groszy. Zostaje on jednak utrzymany na starych zasadach: czyli 3 tankowania po 50 litrów. 

Promocja Orlen budzi wątpliwości

Promocja Orlen budzi pewne wątpliwości. Na przykład co się stanie, jeśli zatankujemy 51 litrów paliwa? Czy 50 litrów będzie objęte promocją, czy też przekroczenie limitu wyklucza udział w promocji przy tym tankowaniu? Czy można tankować paliwo w kanistry? W końcu w przypadku rodziny z jednym samochodem i kilkoma osobami pozwoliłoby to na zrobienie zapasów. Czy jeśli ktoś zatankuje 3 razy po 10 litrów, to wyczerpie limit tankowań dla promocji? 

Niestety, wciąż nie znamy szczegółów. Regulamin promocji ma natomiast zostać opublikowany w dzień jej startu. Oznacza to, że czeka nas sporo zamieszania i chaosu, ponieważ niektórzy pojadą tankować bez możliwości zapoznania się z regulaminem. Tak naprawdę nie wiadomo nawet czy promocja startuje od północy, czy od konkretnej godziny w poniedziałek rano. Obawiam się, że całą ta sytuacja sprowadzi się do początkowego zamieszania.

Źródło: Orlen

Sprawdź najnowsze wpisy