ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapchat wspiera mniejszości. Nowy projekt dla czarnej społeczności

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Firma ogłosiła, że aż 25 twórców Black Snapchat otrzyma specjalne finansowanie, opiekę mentorską oraz wszelkie inne zasoby, w ramach rocznego projektu wsparcia. Ten skierowany jest do początkujących aspirujących twórców, z niedostatecznie reprezentowanych środowisk.

Snapchat uruchamia specjalny program!

Firma ma zamiar pomagać osobą z mniejszych środowisk, tak aby te miały szanse na zrobienie kariery w social mediach. Ci odstaną od Snapa naprawdę ciekawe wsparcie, bo firma oferuje wsparcie finansowe oraz mentorskie.

Czarni twórcy napotykają wyjątkowe bariery systemowe w całej branży twórców — od różnic w wynagrodzeniach i przypisywaniu się do toksycznych doświadczeń i nie tylko. Wierzymy, że jednym ze sposobów, w jaki możemy pomóc usunąć niektóre z tych barier, jest zapewnienie mentoringu i zasobów finansowych początkującym czarnoskórym twórcom na wczesnych etapach ich kariery zawodowej

Komunikat prasowy Snap

Co otrzymają młodzi influencerzy ?

Snap zaoferował młodym kandydatom naprawdę ciekawe rozwiązanie. Ci otrzymają mentoring od firmy, co wydaje się być naprawdę wartościowe ze względu na doświadczenie. Poza tym młodzi twórcy co miesiąc przez rok będą otrzymywać od firmy 10 tysięcy dolarów! Nowi twórcy dostaną także status Gwiady Snapa. Poza tym Firma przekaże najnowszy Google Pixel 7 Pro dla każdego z nowych twórców.

Uruchomienie tego programu akceleracyjnego jest częścią naszych szerszych, nieustających wysiłków, aby zapewnić, że treści na naszej platformie odzwierciedlają różnorodność Snapchatterów i ich zainteresowania

Komunikat prasowy Snap

Snapchat idzie w Ślady YouTube!

snap BCA

Na początku tego roku YouTube ogłosił, że wybrał stypendystów swojego funduszu #YouTubeBlack Voices – kontynuacji obietnicy wydatkowania 100 milionów dolarów „wzmocnienie” czarnych twórców w ciągu trzech lat. Jestem ciekaw kiedy takie projekty zostaną skierowane do innych ras, np. dla Azjatów albo Hindusów?

Program wsparcia jest realizowany we współpracy z Google, UNCMMN oraz Westbtook Media. Ten jest także częścią programu Snap 523, który został zaprojektowany w celu wsparcia i wyróżnienia mniejszości, które mają trudniejsze początki. Jeśli znacie jakiegoś przedstawiciela, który pasuje do projektu, dodajemy, że nabór jest otwarty do 12 sierpnia! Laureatów poznamy wraz z początkiem roku szkolnego.

Źródło: newsroom.snap.com

Sprawdź najnowsze wpisy