ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prezydent Zełenski przemawia na 4 konferencjach jako hologram!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Prezydent Zełenski pojawił się na czterech konferencjach technologicznych w jednym czasie. Prezydent w tym samym czasie pojawił się w Amsterdamie, Paryżu, Sztokholmie oraz w Londynie. Przy okazji Prezydent odpowiadał na pytania publiczności. Nie, nie wykorzystał klepsydry Hermiony, skorzystał z hologramu!

Prezydent Zełenski na wielkim ekranie!

Prezydent pojawił się na scenach jako hologram. Dwumetrowy ekran jest specjalnie dedykowanym narzędziem do wyświetlania hologramów, ten został opracowany przez ARHT media. Hologram był bardzo rzeczywisty i nie przypominał tych znanych z filmów Si-Fi. Dzięki wymiarowi ekranu, Prezydent miał realistyczne wymiary, co dodawało immersji wydarzeniu. To zupełnie inna technologia niż ta, która była wykorzystana w trakcie koncertu 2Paca.

Hologramy przyszłością?

prezydent zełenski

Na pewno hologram jest bardziej atrakcyjny od tradycyjnej formy wideokonferencji. Fani technologi na pewno byli mile zaskoczeni, widząc, że Prezydent Ukrainy pojawił się w takiej formie. Zdaniem Zełenskiego hologramy mogą wnieść nową nadzieję do wojny! Prezydent podczas swoich wypowiedzi wzywał po raz kolejny do inwestowania w Ukraińskie przedsiębiorstwa technologiczne, które ucierpiały wskutek Rosyjskiej inwazji.

Ukraina to szansa dla Ciebie, dla Twoich firm, Twojej technologii, wiedzy, ekspertyz i inwestycji, aby przyniosły jeszcze większą wartość

Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy

Co dalej?

Po wezwaniu Prezydent ogłosił, że Konferencja ws. Odzyskiwania Ukrainy odbędzie się 4 i 5 lipca tego roku w Szwajcarii, czyli na neutralnej ziemi. Rząd planuje podzielić się informacjami na temat planów naprawczych Państwa. W konferencji wezmą udział wszyscy partnerzy Państwa. Natomiast jeśli macie ochotę zobaczyć przemowę prezydenta, ta ma być udostępniona w wersji AR.

Naszym celem jest uczynienie Ukrainy najwolniejszym cyfrowym państwem na świecie. Ukraina to szansa na globalną rewolucję cyfrową.

Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy

Prezydent uruchomił także specjalną platformę, na której można przekazać datki dla Ukrainy.

Źródło: konferencja TNW

Sprawdź najnowsze wpisy