ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

eBay decyduje się na śmiały ruch. Platforma sprzedaje NFT!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Jeszcze kilka tygodni temu internet krzyczał, że NFT upada. Cóż może i straciło wartość, jednak eBay postanowił postawić na tę formę sztuki! Ebay nawiązał

eBay wie, co robi!

nft ebay

eBay wykonał największy dotychczas ruch w świecie kryptowalut, informując o tym, że firma przejęła rynek NFT KnownOrigin. eBay prawdopodobnie chciał wykonać taki ruch już dawno, jednak oficjalna informacja ukazała się 21 czerwca!

To partnerstwo pomoże nam przyciągnąć nową falę twórców i kolekcjonerów NFT

David Moore, współzałożyciel firmy KnownOrigin

KnowOrigin to jeden z pierwszych, a zarazem jeden z największych rynków NFT na świecie! Firma obróciła już cyfrowymi dobrami o wartości, która przekracza 7 milionów dolarów, czyli około 31 milionów PLN!

Jak wyglądają aukcje?

Transakcje NFT wyglądają dokładnie tak jak zwykłe aukcje na eBay. Jedyną różnicą jest to, że sprzedawca jest zobligowany do umieszczenia w opisie informacji o wymaganym portfelu cyfrowym. Portal aukcyjny już w minionym roku pozwolił na sprzedaż NFT, jednak dopiero od przejęcia KnowOrigin firma ma możliwość pełnej kontroli tego rynku. Dzięki temu firma może zapobiegać potencjalnym oszustwom, o które dziś w sieci nietrudno. Szczególnie jeśli transakcje nie są kontrolowane, a portal polega tylko na zaufaniu, że ktoś przeniesie dobra do cyfrowego portfela.

Kto może sprzedać NFT na eBay?

W tym momencie handel NFT dotyczy tylko zatwierdzonych sprzedawców platformy. Ci mogą sprzedawać NFT dokładnie tak jak przedmioty fizyczne. Jednak jak wspomniałem wcześniej, aukcje muszą zawierać szczegółowe informacje o numerze oraz portfelu cyfrowym. Firma postanowiła wprowadzić także zastrzeżenia w handlu NFT. Głównym jest maksymalna kwota 10 tysięcy USD. Kupujący nie mogą liczyć także na licytacje. eBay nie pozwala także na sprzedaż kryptowaluty w zestawach np. z przedmiotem fizycznym.

P.S Jeśli jesteśmy w temacie NFT, to Eminem wraz ze Snoop Doggiem wykorzystali swoje awatary w najnowszym klipie! Łapcie!

Źródło. eBay.com


Sprawdź najnowsze wpisy