ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Negatywna ocena posta na Twitterze

Twitter testuje nową funkcję. Poznajcie Twitter Notes

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Nowa funkcja Twittera może zrewolucjonizować portal! To możliwy koniec dla ograniczenia 280 znaków, które są standardem od początku powstania medium społecznościowego.

Twitter testuje nową funkcję!

Ta już jest obecna dla wybranych użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Ghany. Cóż jak widać Polska jest jeszcze daleko za Afryką.. Ale ja nie o tym. Tym razem użytkownicy z reszty świata mogą czytać notatki, które pojawiają się na Twitterze! Przecieki na temat nowej funkcjonalności pojawiały się w sieci już od kilku dobrych miesięcy. Teraz korporacja w końcu ogłosiła, że plotki stają się faktem!

Koniec ograniczeń?

Jak widać na załączonym wyżej poście, Twitter postanowił umożliwić opcję pisania dłuższych form wypowiedzi, co jest niemałą rewolucją dla tego portalu! Twitter posiada specyficzną grupę odbiorców, która była przyzwyczajona do ograniczonych wypowiedzi, a niektóre wpisy wpisały się już w naszą kulturę. Wybrani użytkownicy już mogą kliknąć kartę „Napisz”, aby rozpocząć pisanie notatki, a po zakończeniu mogą osadzić ją w swoim tweecie. Kilku autorów opublikowało już Notatki na platformie, które pojawiają się jako długie posty, które mogą zawierać tweety, filmy i obrazy.

Rewolucja Twittera?

Twitter
Źródło: geralt from pixaby

Dodanie długiej formy do Twittera może drastycznie zmienić charakter platformy, który od dawna jest definiowany przez krótkie formy (początkowo tweety miały tylko 140 znaków. Z drugiej strony Twitter jest prawdopodobnie już pełen dłuższych napisanych tekstów, udostępnianych w postaci wątków tweetów lub tweetowanych zrzutów ekranu artykułów innych, lub własnych tekstów użytkowników (zwykle przechwytywanych w aplikacji Notatki na iOS). Tu powinniśmy się zastanowić, czy portal przechodzi pewną rewolucję tak, aby dać się wygadać osobą, które tego potrzebują? Może ta nowość przyniesie kolejne zmiany na portalu?

Źródło: Twitter.com

Sprawdź najnowsze wpisy