ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
play ma 10 000 stacji bazowych

Play ma 10 000 stacji bazowych – tak wygląda ta o symbolicznym numerze

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Operator sieci Play poinformował dziś, że dysponuje już 10 000 stacji bazowych. Ta o symbolicznym numerze jest usytuowana w pobliżu często uczęszczanej drogi. Fioletowy operator wyjaśnił, dlaczego wybór tego typu lokalizacji jest tak ważny.

Play ma 10 000 stacji bazowych

Stacja bazowa Play o numerze 10 000 znajduje się w miejscowości Łomna, przy trasie nr 7 – tzw. wylotówce z Warszawy w stronę Gdańska oraz Warmii i Mazur. W pobliżu przepływa Wisła, a biuro Play jest oddalone tylko o 30 km. Wysokość konstrukcji to ok. 60 metrów. Jak podaje fioletowy operator, testy prędkości wykonane tuż obok stacji pozwalają osiągnąć wynik na poziomie bliskim 250 Mb/s. Play udostępnił też film z miejscowości Łomna, który pozwala zobaczyć, jak wygląda stacja bazowa o numerze 10 000. Możecie odtworzyć go powyżej.

Play zwraca uwagę na to, jak ważne jest stawianie stacji bazowych w okolicy kluczowych dróg. Korzystają z tego zarówno mieszkańcy okolicznych miejscowości, jak i osoby, które tylko przejeżdżają daną drogą. Stacja bazowa w pobliżu zwiększa szansę na dobre połączenie z siecią. To z kolei przekłada się na możliwość korzystania z nawigacji przez kierowcę oraz na szybkość wczytywania treści w przeglądarce i serwisach VOD, którymi pasażerowie chcą sobie umilić podróż.

Jeszcze istotniejszym aspektem sprawy jest bezpieczeństwo. W razie kolizji możemy mieć potrzebę zadzwonienia pod numer alarmowy, a w przypadku awarii samochodu – wezwania pomocy, np. dzwoniąc na infolinię firmy ubezpieczeniowej i korzystając z ubezpieczenia assistance. Żeby było to możliwe, konieczny jest odpowiedni zasięg. Bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu jest absolutnie najważniejsze – zaznacza Play.

10 dni temu informowaliśmy o tym, gdzie pojawił się ostatnio zasięg LTE od Play. W podlinkowanym tekście znajdziecie obszerne listy miejscowości, w których od niedawna można już korzystać z szybkiego internetu zapewnianego przez fioletowego operatora. Sprawdźcie, czy lokalizacja, w której mieszkacie, pojawiła się na którejś z list.

źródło: Blog Play, zdjęcie główne: Play

Sprawdź najnowsze wpisy