ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google wprowadza nowe oznaczenia. Sprzedawcy LGBTQ wyróżnią swoją firmę!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Google od dawna szczyci się wspieraniem społeczności LGBTQ, tym razem postanowili wprowadzić specjalne odznaki dla biznesów, które chcą pokazać swoje wsparcie dla tej społeczności.

Google dodaje nowe etykiety!

google

Google dodało do Map etykietę, która pozwala ludziom identyfikować ich firmę jako należącą do osób LGBTQplus, Chociaż Mapy Google od lat mają etykiety takie jak przyjazne dla osób LGBTQ i Bezpieczna przestrzeń dla osób transpłciowych, firma twierdzi, że nowy atrybut tożsamości biznesowej pomoże osobom, które zdecydują się wspierać różne firmy, a osobom z tej społeczności pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Nie tylko społeczność LGBT

Google już od jakiegoś czasu pozwala właścicielom biznesu na wprowadzenie nowych etykiet, które będą wyróżniały ich biznes. Jakiś czas temu gigant postanowił udostępnić etykiety firm należących do osób czarnoskórych, Latynosów, weteranów, a nawet kobiet. Teraz pojawiła się nowa opcja LGBTQ plus. Jeśli właściciel identyfikuje się ze wspomnianą społecznością, może dodać nową etykietę pod warunkiem, że firma jest zweryfikowana. Jeśli ktoś chce wyszukać firmy należące do osób LGBTQ, wystarczy wpisać w przeglądarkę „Firmy należące do osób LGBTQ”.

Jak Google poradzi sobie z hejtem?

Cóż efekt takich działań może być kilkukierunkowy. Na pewno niektórzy będą cieszyć się z takich funkcjonalności, z kolei inni będą pluć internetowym jadem w stronę takich przedsiębiorstw. Firma posiada również kilka systemów radzenia sobie z potencjalnymi problemami bezpieczeństwa. Google jakiś czas temu powołał zespół ds. Nadużyć, który zajmuje się wszelkim nękaniem wykrytym przez system. Właściciele firm z etykietami mogą wysłać specjalne odwołanie od negatywnych opinii, które zostały dodane tylko na podstawie etykiety, a można zakładać, że tak się na pewno stanie. Cóż to jednak prowadzi do kolejnych przemyśleń. Osoby ze środowiska LGBT padają atakom nie tylko wirtualnym, ale także fizycznym. To może prowadzić do tego, że pod siedzibami firm mogą pojawiać się fanatycy, którym przeszkadza to, że ktoś reprezentuje LGBT.

Źródło: support.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy