ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

W Doom zagrasz na wszystkim, nawet na klocku LEGO

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Doom to gra kultowa, nie tylko dlatego, że jest jedną z pierwszych gier FPS. Dziś użytkownicy prześcigają się w tym, na czym Doom ruszy. Był już grany na lodówce, pasku dotykowym MacBooka i innych sprzętach, które budzą podziw. Dziś Doom został odpalony na klocku LEGO.

Doom pójdzie na wszystkim

Dowodem potwierdzającym te słowa jest to, że użytkownik Twittera kryjący się pod pseudonimem @ancient_james odpalił kultowego retro FPS na kawałku plastiku od LEGO. Klocek pełni rolę zewnętrznego monitora i podstawowego kontrolera. Użyte komponenty są również bardzo przystępne cenowo, co ułatwia próbę odtworzenia projektu.

Użytkownik Twittera pokazał niestandardowy klocek Lego zawierający mały wyświetlacz, a następnie zaczął grać na nim w Doom. Monochromatyczny ekran OLED o przekątnej 0,42 cala ma rozdzielczość 72×40, która ledwie wystarcza, aby zobaczyć, co dzieje się w grze.
Wydrążony niebieski klocek zawiera również mikrokontroler z jednordzeniowym procesorem ARM Cortex-M0 pracującym z częstotliwością 48 MHz, 4 kB pamięci RAM i 16 kB pamięci flash.

To nie do końca tak jak myślisz!

doom na klocku lego

Niestety wspomniany sprzęt jest wymagany tylko do obsługi ekranu i nie wystarczy do odpalania Dooma. Zamiast tego klocek Lego działa jak mały zewnętrzny wyświetlacz, z komputerem PC renderującym Dooma poza ekranem i uruchamianym przez skrypt Pythona. Twórca dodał nawet pojemnościowe sterowanie dotykowe do dwóch okręgów na górze klocka, umożliwiając obracanie się w grze.

Sam zagraj w Dooma na klocku!

Co ciekawe jeśli ktoś z was postanowi powtórzyć wyczyn Jamesa Browna, ten podzielił się specjalnym materiałem, który wyjaśnia jak odwzorować jego projekt!

Doom swoją premierę miał prawie 30 lat temu! Od tego czasu gra została uruchomiona na wielu urządzeniach takich jak termostaty, kasy fiskalne, czy lodówki! Na czym wy odpalicie Dooma?

Źródło: twitter.com

Sprawdź najnowsze wpisy