ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hisense Touch Lite

Hisense Touch Lite – idealny dla fanów dobrej książki i świetnego brzmienia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Hisense Touch Lite to nowe urządzenie, które sprawdzi się idealne w przypadku każdego fana dobrego brzmienia i miłośnika dobrej książki — chociaż w żaden sposób nie sprawdzi się ono u zapalonych kinomaniaków. I to nie dlatego, że w ich przypadku punktem startowym jest zwykle porządny duży telewizor/projektor i zestaw kina domowego. Po prostu na oglądanie filmów na tym urządzeniu nie mają oni co liczyć.

Hisense Touch Lite

Hisense Touch Lite

Pewnie już się domyśliliście, z jakim dokładnie urządzeniem mamy tu do czynienia: Hisense Touch Lite to dedykowany odtwarzacz muzyczny i czytnik e-booków. I wiecie co? Żałuję, że nie było na rynku takiego urządzenia te 15 lat temu, kiedy zdarzało mi się czytać e-booki na miniaturowym ekranie odtwarzacza MP3. Jednak właśnie z tego powodu jestem pewny, że Hisense Touch Lite znajdzie swoją niszę odbiorców.

Co jednak ten sprytny odtwarzacz ma do zaoferowania? No cóż, najważniejsze elementy to przetwornik dźwięku, który wedle zapewnień producenta oferuje dźwięk Hi-Fi, oraz 5,84-calowy ekran e-ink Carta HD. Tu warto dodać, że jest to jednostka podświetlana od przodu, ale za to z możliwością ustawienia temperatury kolorów. Jego sercem jest ośmiordzeniowy Snapdragon 460, którego wspiera 2 GB RAM. W porównaniu do smartfonów może i wypada to dość biednie, ale dla odtwarzacza i czytnika mocy jest tu aż nadto.

Jeśli chodzi o łączność, to teoretycznie zestaw możliwości wypada naprawdę dobrze.Touch Lite obsługuje Bluetooth 5.1 i Wi-Fi, gniazdo Jack 3.5 mm i USB-C. Niestety, dźwięk Hi-Fi z urządzenia nie może być przesyłany przez Bluetooth ze względu na niekompatybilność kodeków. Dlatego też miłośnicy bezprzewodowych słuchawek nie nacieszą się tutaj brzmieniem wysokiej jakości. Jednak w przypadku audiobooków/podcastów powinna być wystarczająca.

Dodatkowo samo urządzenie zostało wyposażone w głośniki stereo AAC 1216, które mają oferować wysoką jakość muzyki — przynajmniej jak na tak małe urządzenie. Całość działa pod kontrolą Touch OS, czyli systemu, który został stworzony z myślą o czytnikach, ale jest oparty na Androidzie 11. Hisense Touch Lite jest wyposażony w baterię 3000 mAh i wspiera szybkie ładowanie do 18 W.

Oczywiście problemem może być to, że dla wsparcia serwisów strumieniowania urządzenie musiałoby znajdować się stale w zasięgu Wi-Fi. Trochę więc szkoda, że producent nie zdecydował się na dodanie obsługi kart SIM. To jednak mogłoby wpłynąć na cenę urządzenia, która wynosi 299 USD, czyli około 1350 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy