ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ikea wprowadza aplikację do skanowania domu. Ta pozwoli usunąć meble!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Ikea ostatnimi laty chętnie udostępnia swoje aplikacje. Te, które już się pojawiły, pozwalają użytkownikom zobaczyć, jak nowy mebel będzie wyglądał w ich domu. Z kolei inna aplikacja pozwoli na sterownie smart urządzeniami w całym domu.

Ikea z nowym narzędziem do projektowania

Ikea wprowadza nowe narzędzie do wirtualnego projektowania, które może ułatwić wyobrażenie sobie, jak meble producenta mogą wyglądać w domu. Funkcja skanera nowej aplikacji pozwala zeskanować pokój oraz wymazać istniejące meble, a następnie umieścić wirtualne meble dowolnym miejscu. Dla osób, które nie chcą skanować swojego mieszkania, producent przewidział ponad 50 wirtualnych pokoi, w których można ustawiać dowolne meble, które pojawiają się w ofercie Ikea!

Ikea wie, jak dbać o klienta

Nowe narzędzie producenta mebli jest bardzo przydatne. Oczywiście wszystko działa na zasadzie technologi AR, więc możemy zapomnieć o poruszaniu się po pomieszczeniu! Ale hej, to możliwość dekorowania i urządzania domu w wirtualnym urządzeniu! Dzięki temu nie będziecie musieli mierzyć pomieszczeń, ani zastanawiać się, czy dany mebel pasuje do koloru ścian. Technologia przypomina trochę The Sims, jednak w okrojonej wersji, bo możemy wybierać tylko meble i dekoracje. Koloru ścian nie zmienimy. Trzeba czekać, aż jakiś producent farb postanowi stworzyć swoją aplikację do takich zabiegów.

Kolejna aplikacja od Ikea

ikea place

Ikea Kreativ wydaje się być rozszerzeniem wcześniejszej aplikacji producenta. Ikea Place to aplikacja, która jest dostępna dla wszystkich! Ta pozwala na dekorowanie domu, jednak w trochę innym wymiarze. W tym przypadku użytkownik może wybrać tylko jeden mebel i postawić go w otoczeniu innych. Prawdopodobnie, ta aplikacja była testem dla przyjęcia się wykorzystania technologi AR podczas projektowania mieszkania. Póki Ikea Kreativ nie jest dostępna w Polsce, a wy chcecie sprawdzić, jak meble z Ikea będą wyglądały w waszym domu, możecie wykorzystać aplikację Ikea Place.

Ikea Kreativ, póki co nie dla wszystkich!

Niestety złe wieści są takie, że aplikacja pojawiła się, póki co tylko na rynku amerykańskim. Jednak spokojnie — cała reszta świata w tym Europa oraz Polska dostanie aplikację. Niestety dopiero pod koniec tego roku lub dopiero w przyszłym. Użytkownicy Androida też, póki co muszą obejść się smakiem, jednak apka prawdopodobnie pojawi się na system Google wraz z premierą poza rynkiem amerykańskim.

Źródło: ikea.com

Sprawdź najnowsze wpisy