[Film] Nexus 6P kontra Nexus 5X – czy faktycznie większy znaczy szybszy?

Newsy

lg google huawei nexus 6p 5x porownanie razem skakjad

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nexusy już trafiły do użytkowników, a pierwsze testy pokazują, że te urządzenia są naprawdę dobre. Jednak czy między nimi istnieje tak duża różnica jak pokazuje specyfikacja? W końcu mniejszy model ma teoretycznie słabszy układ i mniej pamięci operacyjnej, ale co na to rzeczywistość?

 

Okazuje się, że Huawei odwaliło kawał dobrej roboty, ale zanim przejdziemy do wniosków, zobaczcie sami jak wygląda bezpośrednie porównanie szybkości tegorocznych Nexusów:

 

 

Nexus 5X jest szybszy, ale tylko jeśli chodzi o uruchomienie urządzenia. W kwestii wielozadaniowości niestety już widać ogromną różnicę. Oczywiście wszystko wynika z mniejszej ilości RAMu, a także z „zimną” pracą Snapdragona 810. Osobiście porównując LG G4 i HTC One M9 lub Sony Xperię Z3+/Z5 nie zauważyłem takiej różnicy toteż wszystko sprowadza się do szybkiego zwalniania potrzebnej pamięci operacyjnej. Jakby nie patrzeć, system jest ten sam toteż optymalizację możemy pozostawić na dalszym planie.

 

Niemniej jednak różnica wydaje się spora (blisko 40 sekund), ale czy w rzeczywistości zauważalna? Jak często zdarza Wam się wykonywać podobne testy? W praktycznych zastosowaniach bardzo możliwe, że Nexus 6P będzie szybszy, ale z pewnością słabszy model nie będzie można nazwać wolnym.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x