lg google huawei nexus 6p 5x porownanie razem skakjad

 

Nexusy już trafiły do użytkowników, a pierwsze testy pokazują, że te urządzenia są naprawdę dobre. Jednak czy między nimi istnieje tak duża różnica jak pokazuje specyfikacja? W końcu mniejszy model ma teoretycznie słabszy układ i mniej pamięci operacyjnej, ale co na to rzeczywistość?

 

Okazuje się, że Huawei odwaliło kawał dobrej roboty, ale zanim przejdziemy do wniosków, zobaczcie sami jak wygląda bezpośrednie porównanie szybkości tegorocznych Nexusów:

 

 

Nexus 5X jest szybszy, ale tylko jeśli chodzi o uruchomienie urządzenia. W kwestii wielozadaniowości niestety już widać ogromną różnicę. Oczywiście wszystko wynika z mniejszej ilości RAMu, a także z „zimną” pracą Snapdragona 810. Osobiście porównując LG G4 i HTC One M9 lub Sony Xperię Z3+/Z5 nie zauważyłem takiej różnicy toteż wszystko sprowadza się do szybkiego zwalniania potrzebnej pamięci operacyjnej. Jakby nie patrzeć, system jest ten sam toteż optymalizację możemy pozostawić na dalszym planie.

 

Niemniej jednak różnica wydaje się spora (blisko 40 sekund), ale czy w rzeczywistości zauważalna? Jak często zdarza Wam się wykonywać podobne testy? W praktycznych zastosowaniach bardzo możliwe, że Nexus 6P będzie szybszy, ale z pewnością słabszy model nie będzie można nazwać wolnym.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.