google maps mapy aktualizacja postoj

 

Mapy Google są nieodłącznym elementem każdego smartfonu i tabletu z Androidem. Producent postarał się, aby nie były one ciężarem dla nas i niepotrzebnie zajmowały wbudowaną pamięć mobilnego urządzenia, co też w rzeczywistości oznacza, że ciężko o lepszą darmową nawigację.

 

Jednak osobiście brakowało mi kilku funkcji w propozycji Google. O ile sama nawigacja sprawnie działa to na dłuższe trasy wolałem wybierać konkurencję. Jednak to się może zmienić. Otóż tytułowe stacje benzynowe teraz będzie można zlokalizować na naszej trasie, ale to nie wszystko.

 

 

Oprócz paliwa, będzie można dodać także szybki postój w różnych sklepach czy też po prostu na posiłek. Dodatkowo możemy dostać informację na temat samego punktu postoju w postaci chociażby numeru telefonu. Osobiście uważam, że to bardzo dobry dodatek, a chętni nową wersję map Google mogą pobrać z następującego linku: Klik!

 

Oczywiście gigant z Mountain View nie byłby sobą, gdyby falowo nie wprowadzał nowości. Póki co – z tego, co udało mi się zauważyć na krótkiej trasie – w Polsce nie ma możliwości korzystania z nowych funkcji, ale miejmy nadzieję, że na dniach zostanie to wprowadzone, gdyż same mapy są w stanie wyszukać odpowiednie punkty.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.