Kolejna zaleta USB-C: naładuj smartfona… innym smartfonem

Newsy

nexus 6p nexus 5x ładowarka usb-c usb otg

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Trwający 2015 rok, zadziwiająco, wprowadził wiele nowości, które naprawdę zmieniają świat mobilnych urządzeń. Czytniki linii papilarnych pojawiły się w dużej ilości smartfonów (i tabletów), producenci zaczęli eksperymentować (LG V10), ale przede wszystkim pojawiło się USB typu C, któremu poświęciłem niegdyś cały artykuł.

 

Google zapowiadając na początku roku przedstawiło różne możliwości wykorzystania nowej technologii. Oczywiście słowo „nowej” dotyczy świata Androida. Jednak wróćmy do pierwszego zdania i tak oto pojawiła się wzmianka o ładowaniu urządzeń innymi urządzeniami. Najlepszy przykład? Nexus 6P ratujący swojego mniejszego brata w postaci Nexusa 5X, co możecie ujrzeć na początku newsa. Oczywiście to nie jedyna zaleta dostarczania energii przez port USB. Bardziej zawzięci będą mogli podłączyć chociażby zewnętrzny dysk HDD pod warunkiem dostarczenia odpowiedniego prądu. To niestety najprawdopodobniej jest za małe, gdyż – jak udało mi się ustalić – powyższe połączenie przekazuje energię rzędu 250 mA, a więc mamy do czynienia z kilkukrotnie mniejszym natężeniem niż przy wykorzystaniu normalnej ładowarki.

 

Mimo wszystko podtrzymać życie innego smartfona na krótką chwilę można. Do czego jeszcze wykorzystalibyście takie rozwiązanie? Oczywiście niektóre wcześniejsze urządzenia ze wsparciem dla USB OTG miały taką możliwość, ale wtedy natężenie prądu nie przekraczało 100 mA.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x