ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wiadomości Google — mała, wielka zmiana!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Wiadomości Google w końcu doczekały się odświeżenia interfejsu w wersji na komputery osobiste. Aplikacja pozwala na śledzenie najważniejszych globalnych jak i lokalnych wiadomości. Aktualizacja pozwala na jeszcze więcej personalizacji!

Wiadomości Google były naprawdę dobre!

stare wiadomości Google

Do tej pory Wiadomości Google oferowały wiele informacji na stronie tytułowej. Głównym punktem strony była sekcja z nagłówkami oraz widget pogodowy po prawej stronie interfejsu. Poza tym użytkownicy mogli znaleźć inne sekcje wiadomości takie jak Świat, Dla Ciebie i Wiadomości lokalne. Te funkcje były dostępne na dole witryny, lub po wcześniejszym kliknięciu tematu z boku witryny. Ogólnie witryna była bardzo czytelna, jednak jej design był dość archaiczny. Google postanowiło przeprojektować cały UI.

Jakie zmiany w Google Wiadomości?

Nowe wiadomosći Google

Przeprojektowanie przenosi wszystkie funkcje z paska bocznego na górę ekranu, aby lepiej pomieścić inne kolumny, takie jak Wiadomości lokalne i Najlepsze typy. Widżet pogody zajmuje teraz niewielką przestrzeń w prawym górnym rogu ekranu. Google próbował odtworzyć wrażenie czytania gazety lub czasopisma, i to działa!

Ta zmiana to tylko najnowszy sposób, w jaki dostarczamy lokalne wiadomości użytkownikom na całym świecie. W zeszłym roku rozszerzyliśmy funkcję w wyszukiwarce Google, dzięki czemu czytelnicy z całego świata mogą teraz zobaczyć karuzelę lokalnych wiadomości, gdy Google znajdzie lokalne wiadomości odpowiadające ich zapytaniu. Pomaga im to łatwo znaleźć artykuły od lokalnych wydawców wiadomości.

Oświadczenie Google

Dostosuj swoje wiadomości!

Nowy UI to także nowe funkcjonalności dla użytkowników. Nowe Wiadomości oferują użytkownikom dostosowywanie tematów zgodnie z ich upodobaniami. Te będą pojawiać się na stronie głównej. Co więcej! Użytkownik może także przetasować kolejność wyświetlania ulubionych pozycji. Wyszukiwarka wiadomości oferuje od teraz zaawansowanie szukanie z wyróżnieniem dokładnej frazy, wykluczenia słów, a nawet strony, z której chcemy skorzystać!

Źródło: news.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy