ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja Google TV wprowadza nową funkcję!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Fani Google TV musieli uzbroić się w cierpliwość. Ta jak widać, popłaca, bo gigant postanowił wprowadzić do swojej aplikacji profile użytkowników. Pierwszy Chromecast, który doczekał się własnego interfejsu, został wprowadzony na rynek w 2020 roku. Dopiero teraz Google pokusiło się o możliwość przełączania się między profilami.

Google TV z aktualizacją

Google TV profile

Profile w Google TV są wprowadzane za pośrednictwem aktualizacji po stronie serwera. Dlatego jeśli jeszcze nie macie możliwości zakładania profili, spróbujcie zaktualizować oprogramowanie systemowe swojego telewizora, który wspiera system od Google. Poza użytkownikami Google TV posiadacze Chromecasta także otrzymają dostęp do tworzenia profili.

Jak działają profile?

Tak jak w każdej innej aplikacji, która posiada możliwość stworzenia profilu użytkownika. Google nie wynajdzie koła od nowa, jednak funkcja na pewno będzie przydatna dla osób, które chcą mieć porządek w tym co ostatnio oglądali. Samo przygotowanie funkcji wydaje się być prawidłowe, chociaż trudno popsuć coś w tak błahej funkcji. Natomiast warto wspomnieć, że dodanie konta jest bardzo szybkie i łatwe!

Jak dodać nowy profil do Google TV?

Nic prostszego! Wystarczy podążać za instrukcją, która znajduje się poniżej! Tu warto jeszcze zaznaczyć, że Google informuje o tym, że jeśli ktoś chce używać konta firmowego lub szkolnego, niektóre usługi mogą nie działać!

  • Na ekranie głównym Google TV w prawym górnym rogu przewiń do swojego zdjęcia profilowego lub nazwy użytkownika
  • Wybierz swoje imię, a następnie + Dodaj konto.
  • Wybierz dodaj konto
  • Zaloguj się na konto Google, które chcesz dodać
  • Wybierz usługi przesyłania strumieniowego, których chcesz używać z tym profilem.

Jeśli ktoś z was będzie chciał skasować konto, musi liczyć się z tym, że urządzenie zostanie zresetowane do ustawień fabrycznych. Google informuje także, że póki co nie wszystkie telewizory doczekały się nowej aktualizacji. Ta będzie pojawiać się na coraz większej liczbie urządzeń jeszcze w tym roku.

Źródło: support.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy