ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Meta wprowadza sklep z ubraniami. Pojawią się duże marki

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Nikogo nie powinno dziwić, że Meta wciąż szuka sposobu na rozwijanie swojego Metaversum. Tym razem padło na duże marki odzieżowe, które zaprojektują ubrania dla waszych awatarów!

Sklep Meta Avatars

Meta wprowadza markowe ubrania!

Sklep Meta Avatars będzie oferować markowe ubrania, za które użytkownicy będą mogli płacić prawdziwe pieniądze i ubierać swoje cyfrowe awatary na Facebooku, Instagramie i Messengerze. Pierwsze trzy designerskie marki, które pojawią się w sklepie, to Balenciaga, Prada i Thom Browne. To dopiero 3 marki, jednak marki premium, które mają szeroką rozpoznawalność na całym świecie. Fani wirtualnej rzeczywistości będą mogli kupić strój motocrossowy, bluzę z kapturem z logo i garnitury. Nic dziwnego, że te chcą rozszerzyć swoją ofertę o wirtualne ubrania, gdyż coraz więcej ludzi zaczyna inwestować w swoje awatary! Warto także zaznaczyć, że darmowe ubrania wciąż pozostaną dostępne dla użytkowników, którzy nie zdecydują się na wirtualne zakupy.

Uruchamiamy nasz sklep z awatarami na Facebooku, Instagramie i Messengerze, abyście mogli kupować cyfrowe ubrania, aby stylizować swojego awatara. Dobra cyfrowe będą ważnym sposobem wyrażania siebie w metawersie i głównym motorem kreatywnej gospodarki

Mark Zukerberg

Wirtualne ubrania są przyszłością?

Marki premium coraz częściej interesują się wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistością. Nic dziwnego, to przecież kolejny kanał sprzedaży, a nakłady pracy nie wymagają materiałów. Można przypuszczać, że dla marek odzieżowych to dobry zarobek, bo wystarczy przenieść prawdziwe projekty, do wirtualnego świata i sprzedawać je tak jak normalne. Zresztą Balenciaga powraca do wirtualnego świata po raz drugi. W zeszłym roku firma wspólnie z producentem Epic Games wprowadziła markowe ubrania! Fani w czasie gry w Fortnite mogli kupić np. cyfrowe bluzy sygnowane logiem Balenciagi. Z kolei Adidas Orginals, poszedł w trochę innym kierunku, bo 3 paski mogliśmy zobaczyć w ostatniej odsłonie NFS, tam jednak ubrania były do kupienia za walutę zdobywaną w trakcie grania, może w przyszłości Adidas pójdzie śladem marek, o których wspomniałem wyżej!

Sklep Meta, kiedy premiera?

Już w tym tygodniu! Jednak tylko dla mieszkańców USA, Kanady, Singapuru, Tajlandii oraz Meksyku. Korporacja planuje rozszerzenie oferty marek i przeniesienie ich do Metaverse.

Źródło: facebook.com

Sprawdź najnowsze wpisy