ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi Smart Band 7 debiutuje w Europie – cena nie rozpieszcza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chińska premiera siódmej generacji opasek sportowych od Xiaomi miała miejsce już kilka tygodni temu. Dziś natomiast wiemy, że na naszym rynku będzie się ona nazywała Xiaomi Smart Band 7 — co po wymazaniu marki Mi nie było wcale takie oczywiste — oraz jaka będzie jej cena. I tu trzeba otwarcie sobie powiedzieć, że nie mamy tu do czynienia z budżetowym produktem. Jest także bardzo zła wiadomość dla tych, którzy liczyli na nieco bogatszą wersję opaski. Jednak po kolei…

Xiaomi Smart Band 7 – cena w Europie

Xiaomi Smart Band 7

Zacznijmy od tego, ile przyjdzie nam zapłacić za opaskę: mowa tu o 59,99 Euro, czyli około 279 złotych. Dla porównania Mi Band 6 można kupić za 220 złotych w oficjalnym sklepie producenta. Sytuacje ratuje nieco fakt, że opaska Xiaomi Smart Band 7 wystartuje w szybkiej sprzedaży za 49,99 Euro, czyli za około 232 złote, co jest już atrakcyjną kwotą. Niestety, producent nie pochwalił się, kiedy ta ma wystartować. Kolejną wiadomością, która raczej nie wywoła fali entuzjazmu, jest fakt, że producent nie zdecydował się na wydanie Xiaomi Smart Band 7 NFC na naszym rynku, a szkoda. 

Czy to więc oznacza, że lepiej wybrać starszą, ale za to znacznie tańszą opaskę? No cóż… to kwestia indywidualnych potrzeb. Jednak Xiaomi Smart Band 7 niesie ze sobą liczne zmiany względem poprzednika. Opaska oferuje 1,62-calowy wyświetlacz AMOLED o jasności 500 nitów, baterię wystarczającą na 14 dni pracy oraz wodoodporność na poziomie 5 ATM. Ponadto Xiaomi wstępnie ładuje ponad 100 tarcz zegarka, 110 trybów sportowych i obejmuje wsparcie dla aplikacji Mi Fitness na Androida i iOS (Android 6.0+/iOS 10.0+).

Xiaomi Smart Band 7 jako gadżet do noszenia musi także dobrze wyglądać. Producent z tego powodu zaoferował duży wybór pasków, wśród których znajdziemy takie kolory jak niebieski, czarny, w kolorze kości słoniowej, pomarańczowy, oliwkowy i różowy. Co więcej, Xiaomi ma w przyszłości wydać także takie kolory, jak neonowa zieleń, neonowa pomarańcza, zieleń khaki i niebieski khaki. Te mają jednak należeć do ekskluzywnej edycji specjalnej, chociaż wciąż nie wiadomo co dokładnie ma to oznaczać. 

Wróćmy na chwile do NFC. W tym przypadku pojawiły się już głosy, że Xiaomi Smart Band 7 NFC zadebiutuje w późniejszym terminie we współpracy z Mastercard. To oczywiście nie zostało potwierdzone przez Xiaomi, więc trudno się do tego odnieść na poważnie. Jednak jeśli do tego dojdzie, to cena na poziomie 329 złotych wydaje się być najniższą, na jaką możemy liczyć w regularnej sprzedaży.

Warto także dodać, że w Hiszpanii 200 pierwszych osób, które zamówią opaskę w jutrzejszej sprzedaży otrzyma plecak Mi Casual Daypack wyceniony na 9,99 Euro, czyli około 46 złotych. Nic jednak nie wiadomo na temat podobnych promocji, dokładnych cen, ani nawet startu sprzedaży Xiaomi Smart Band 7 na terenie Polski.

Źródło: notebookcheck

Sprawdź najnowsze wpisy