Zapewne część z naszych Czytelników pamięta, że jeszcze kilka tygodni przed premierą Samsunga Galaxy Note II wśród informacji, które wyciekły do sieci była mowa o 13 megapikselowym aparacie. Jak wiemy kamerka o takiej matrycy nie trafiła jednak do oficjalnej wersji tego urządzenia. Koreański producent tłumaczył się po premierze, że stało się to z winy Sony, które nie miało możliwości wyprodukować odpowiedniej liczby matryc.

Samsung postanowił więc wziąć sprawę w swoje ręce, aby podobna sytuacja nie zdarzyła się w przyszłości. I jak wynika z oficjalnych informacji producenta, firma rozpoczęła pracę nad nowym, 13 megapikselowym sensorem aparatu, który będzie można stosować w urządzeniach mobilnych. Projekt oznaczono symbolem S5K3L2. Całość jest na razie w fazie rozwoju, ale głównymi założeniami producenta jest możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 4208 x 3120 pikseli, obecność czujnika BSI, a także rejestrowanie wideo z szybkością 30 klatek na sekundę.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.