Samsung-Exynos-4412-840x480

Samsunga, jeśli chodzi o rynek mobilny kojarzymy głównie z zegarkami i smartfonami. Warto jednak pamiętać, że producent ten to również procesory, które zajmują szczytowe miejsca w benchmarkowych testach. Czy i tym razem mamy do czynienia z podzespołami dla telefonów premium?

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

 

Koreański producent przygotowuje dla nas kolejne chipsety. Modele 7650 oraz 7880 będą mogły śmiało stanąć w szranki z Qualcommem Snapdragon 620. Obydwa zostaną wyprodukowane w technologii 28nm oraz złożone z najnowszych wersji Cortex-A72 oraz Cortex A-53. Co więcej, zarówno Exynos 7650 oraz 7880 będzie wspierać jeden układ graficzny – Mali T860.

 

nowe procesory samsunga

 

Różnica między jednostką 7650 a 7880 będzie objawiać się z pewnością w porównaniu szybkości pamięci. Z jednej strony mamy 993MHz LPDDR3 RAM z 14,9GB/s z drugiej zaś widzimy już 1066MHz LPDDR3 RAM 17 GB/s. Co więcej, taktowanie pierwszego to 1,7 GHz na Cortex-A72, natomiast Exynos 7880 jest nieco szybszy i osiąga 1,8GHz.

 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nowe procesory Samsunga trafią na rynek. Na pewno ich premiera nastąpi w przyszłym roku. Pora roku i potencjalne modele nie są jeszcze jednak znane.

 

źródło: GSM Arena
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.