ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Niezwykle użyteczna funkcja trafi do iOS 16

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Nowy iOS 16 niesie ze sobą wiele przydatnych funkcji i zmian w systemie. Natomiast Apple przygotowało rewolucję dla systemu CAPTCHA, który nie raz sprawia, że mamy ochotę wyrwać sobie włosy z głowy.

iOS 16 z nową funkcją!

Ta funkcja nazywa się „Automatyczna weryfikacja” i, jak wyjaśniono w jej oficjalnym opisie, jej celem jest umożliwienie użytkownikom iPhone’a „omijania CAPTCHA w aplikacjach i w Internecie”. Funkcja jest włączona domyślnie w wersji beta iOS 16, natomiast jeśli ktoś nie chce z niej korzystać, może ją wyłączyć w ustawieniach, kilkoma dotknięciami. Z kolei kto będzie chciał wyłączyć funkcję, która pomoże zwalczyć irytujący system!

CAPTCHA miała pomagać

A niestety jest odwrotnie. To chyba jeden z najbardziej denerwujących systemów jeśli chodzi o potwierdzanie tożsamości. Chyba każdy użytkownik internetu zastanawiał się, czy w danym polu jest akurat to, czego potrzeba. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten, który zawsze trafiał w dobre odpowiedzi CAPTCHA. Chociaż gdyby się nad tym zastanowić to system powstał po to, aby zapobiegać botom. Teraz system może być oszukany dzięki rozwiązaniu od Apple.

Nie tylko iPhone!

Oczywiście dopiero jesienią okaże się, jak technologia działa i ile witryn internetowych pozwoli sprzętom Apple zastąpić człowieka w CAPTCHA. Tak jak wspomniałem, system działa w celach bezpieczeństwa, więc tym bardziej ciekawe jest to, jak Apple obejdzie system weryfikacji. Swoją drogą, funkcja automatycznej weryfikacji najwyraźniej działa na pierwszej wersji beta iPadOS 16 i macOS Ventura.

Źródło: phonearena.com

Sprawdź najnowsze wpisy