ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przenośny piec do pizzy? Poznajcie piece Ooni

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Piec do pizzy zazwyczaj kojarzy się z wielkim urządzeniem, które kosztuje fortunę. Nic bardziej mylnego! Ooni, czyli szkocka firma stworzyła przenośne piece do pizzy na każdą kieszeń!

Piec do pizzy w każdym miejscu?

To podstawowa i zarazem najważniejsza funkcja pieców do pizzy od Ooni. Każdy model niezależnie od źródła zasilania jest mobilny i można go postawić dosłownie wszędzie. Pizza na ogrodzie? Żaden problem? A może bardziej tradycyjnie w kuchni? Też bez problemu. Skoro wspomniałem o zasilaniu pieców, warto zaznaczyć, że te dzielą się na zasilane gazem albo drewnem. Są też opcje, które pozwalają na użycie dowolnego paliwa. Tutaj jednak najlepiej postawić na drewno, ponieważ dzięki niemu będziemy najbliżej do zrobienia doskonałej pizzy neapolitańskiej. Piece mogą osiągać temperaturę ponad 400 stopni na kamieniu. Jeśli chodzi o przedział cenowy pieców, te zaczynają się od 299 euro (1 390 zł), aż do 599 euro (2785 zł).

Piec do pizzy z akcesoriami

Poza piecami firma w swojej ofercie posiada także mnogość akcesoriów. Zaczynając od pokrowca do przenoszenia pieca, przez szczotki do czyszczenia, czy kamienie do pizzy, kończąc na termometrach do sprawdzania temperatury! Do większości produktów producent w swojej ofercie ma dedykowane akcesoria do danego modelu, dlatego jeśli zdecydujecie się na zakup pieca, sprawdźcie, jakie akcesoria są dostępne do wybranego przez was modelu. Warto także zastanowić się nad zakupem pieca razem z pakietem akcesoriów, ponieważ firma oferuje także takie rozwiązania.

Dobre rozwiązanie dla fanów pizzy

Fanów pizzy w Polsce nie brakuje, widać to szczególnie po tym ile osób sięga po placuszek w restauracjach. Dzięki piecom firmy Ooni można nauczyć się robić pizzę neapolitańską w domowych warunkach. Ciekawe jest to, że firma na swojej stronie internetowej posiada także ogólnodostępne przepisy na różne pizze! Ciekawe jest także to, że producent pieców posiada certyfikat „Associazione Verace Pizza Napoletana„, czyli prestiżowy certyfikat przyznawany tylko najlepszym jakościowo produktom lub restauracjom oferującym pizzę neapolitańską. Na całym świecie tylko 952 restauracje posiadają ten certyfikat, z czego 20 jest z polski!

Źródło: eu.ooni.com

Sprawdź najnowsze wpisy