ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Z Fold4

Wszystko, co wiemy o Samsung Galaxy Z Fold4

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Z Fold4 to kolejne dziecko Samsunga z rodziny składanych smartfonów. Mimo że ten jeszcze nie miał premiery, to budzi ogromne zainteresowanie wśród fanów marki oraz w branży. Nowy smartfon może ukazać się już za kilka miesięcy

Samsung Galaxy Z Fold4, czego spodziewamy się po urządzeniu?

Jeśli chodzi o wygląd, to na pewno można spodziewać się urządzenia bliźniaczo podobnego do wcześniejszego składanego modelu Samsunga. Wewnętrzny ekran może doczekać się powiększenia, a można tak wnioskować, bo z każdym nowym Foldem ekran był coraz większy. Przecieki sugerują, że główną zmianą w wewnętrznym ekranie będą proporcje. Wewnętrzny ekran ma być szerszy od swojego poprzednika. Skoro jesteśmy przy przeciekach, warto wspomnieć, że IceUniverse już w maju podał specyfikację nowego Galaxy Z Fold4. Ten wyciek informował, że w nowym Samsungu pojawi się 7,6-calowy wyświetlacz QXGA+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz na wewnętrznym ekranie. Ekran zewnętrzny będzie miał 6,2-cala, AMOLED HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Niestety wyciek nie podaje proporcji ekranów. Wiadomo jednak, że wyświetlacz będzie szerszy. Mnie swoim wyglądem, rozłożony Fold4 przypomina iPada.

Przecieki donoszą także, że Samsung poprawił problem zgięcia ekranu. Poprawki mają dotyczyć Z Fold4 oraz Z Flip4. To znaczy, że środek ekranu może być czytelniejszy.

Wnętrze Galaxy Z Fold4

Wewnątrz powinien znaleźć się nowo ogłoszony chipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, którego jeszcze nie widzieliśmy na żadnym nowym smartfonie. Jest to najnowszy i najpotężniejszy chipset firmy, więc można spodziewać się flagowej wydajności. Zgodnie z plotkami telefon będzie standardowo wyposażony w 12 GB pamięci RAM, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to możemy spodziewać się dwóch wersji 128 GB oraz 256 GB. Jeden z przecieków sugerował także, że może pojawić się wersja, która będzie miała 1 TB! Telefon tak jak poprzednik może nie mieć wsparcia dla rozbudowania pamięci kartą microSD. Będąc przy parametrach, nie można nie wspomnieć o aparatach. Zgodnie z tym co podało IceUniverse na pokładzie nowego Folda znajdą się 3 aparaty. Pierwszy — podstawowy 50 MP. Drugi — ultraszeroki 12 MP i teleobiektyw 10 MP z 3-krotnym zoomem. Dziwne, że producent nie wykorzysta optyki z Galaxy S22 Ultra. Z przodu ma pojawić się aparat 10 MP, natomiast wewnątrz może się pojawić aparat 4 MP. Aparaty przednie, głównie będą do wideo rozmów, jednak nic w tym dziwnego, bo telefon skierowany jest raczej do klienta biznesowego.

Jeszcze więcej detali!

Obsługa S Pen jest raczej normalką. Jednak warto zaznaczyć, że nowy model prawdopodobnie pójdzie w ślady serii Note. Rysik będzie można schować do smartfona. To spora różnica względem obecnego modelu, który owszem obsługuje rysik, jednak nie można go chować do urządzenia — to spory minus! Czy gniazdo na pewno się pojawi? Nie wiadomo. Różne plotki mówią różne rzeczy, więc tu też musimy wstrzymać się z informacjami. Moim zdaniem gniazdo powinno się pojawić, jednak czy będzie na nie miejsce? Bateria ma być ta sama, która znalazła się w poprzednim modelu, na pokładzie ma być także szybkie ładowanie 25W. Z ciekawostek warto także dodać, że z nazwy może zniknąć „Z”!

Kiedy spodziewać się nowego Z Fold4?

Nowy smartfon Samsunga może pokazać się na rynku pod koniec tego roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koreański gigant zdecyduje się pokazać urządzenie podczas imprezy Unpacked, która będzie miała miejsce w sierpniu tego roku. Jeden z przecieków sugeruje, że telefon pokaże się na rynku już 10 sierpnia 2022.

Źródło: Twitter, IceUniverse

Sprawdź najnowsze wpisy