Instagram stanie się TikTokiem? Twórcy testują nową tablicę

2 minuty czytania
Komentarze

Pomimo tego, że zdania dotyczące aplikacji TikTok są dosyć podzielone, ciężko zaprzeczyć temu, że na dziś jest to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Cechą charakterystyczną aplikacji jest jej tablica, która pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy treściami. Podobną funkcję zaczął testować Instagram!

Mark Zuckerberg podgląda TikToka — testy nowej tablicy Instagrama

Mark Zuckerberg podgląda TikToka — testy nowej tablicy Instagrama

Instagram na przestrzeni ostatnich lat przeszedł sporo zmian. Przede wszystkim najważniejszym punktem na osi czasu wydaje się być rok 2012. Wówczas prosperujące medium zakupił Facebook należący dziś do Meta Platforms. W kolejnych latach Instagram wzbogacił się o wiele rewolucyjnych funkcji. Najbardziej znane z nich to Stories, rolki czy zakupy. Jak się jednak okazuje, właściciele jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie chcą pójść o krok dalej i upodobnić swoją aplikację do TikToka!

Mark Zuckerberg, czyli współzałożyciel oraz prezes Meta Platforms udostępnił na swoim Instagramie Stories, na którym możemy zobaczyć wizualizacje nowej tablicy serwisu. Aktualnie trwają testy, które mają zniwelować wszelkie błędy, ale już teraz gołym okiem widać inspirację TikTokiem. Przede wszystkim mowa tu o wyświetlaniu treści na pełnym ekranie oraz przewijaniu ich za pomocą pionowego ruchu palcem.

Zuckerberg nowy wygląd tłumaczy chęcią stworzenia „łatwiejszej drogi do odkrywania contentu i łączenia się ze znajomymi”. Zaprezentowana tablica spotkała się z mieszanym przyjęciem ze strony użytkowników serwisu. Ciężko zaprzeczyć temu, że przywodzi ona na myśl TikToka, który korzysta z niemalże identycznej formy wyświetlania treści od wielu lat. Z drugiej strony w przypadku wideo jest to bardzo dobra i łatwa w obsłudze funkcja.

Warto zaznaczyć, że wciąż są to jedynie testy, więc nie można przyjmować, że nowa tablica na pewno zawita na Instagramie. Jednakże udostępnienie wizualizacji zarówno przez Marka Zuckerberga jak i sam serwis wydaje się być jednoznacznym sygnałem. Cóż na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne doniesienia płynące z biura Meta Platforms.

Źródło: Twitter

Motyw