ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Donald Trump zbanowany na Snapchacie

Snapchat wprowadza płatne subskrypcje — aplikacja chce się rozwijać

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Pomimo tego, że Snapchat swój szczyt popularności przeżywał już jakiś czas temu, właściciele platformy wciąż chcą ją rozwijać. Najnowszym tego przejawem jest aktualizacja, która wkrótce zawita do aplikacji. Wraz z nią rozpocznie się nowa era w historii „Snapa”, czyli płatne subskrypcje!

Snapchat — kto będzie korzystać z dodatkowych płatności?

Snapchat — kto będzie korzystać z dodatkowych płatności?

Twórcy Snapchata zdecydowanie stawiają na rozwój. Rzecznik prasowy firmy potwierdził, że deweloperzy rozpoczęli testowanie nowej usługi, która nazywa się Snapchat Plus. Na czym polega rewolucyjna funkcja? Przede wszystkim daje ona dostęp do contentu premium, za który trzeba dodatkowo zapłacić.

Jesteśmy w trakcie przeprowadzania wewnętrznych testów Snapchat Plus. Nowa usługa będzie subskrypcją, dzięki której użytkownicy będą mogli cieszyć się z przedpremierowych, ekskluzywnych i eksperymentalnych funkcji naszej aplikacji. Za jej pośrednictwem dowiemy się, jak najlepiej możemy służyć naszej społeczności.

Liz Markman — rzecznik firmy

Dodatkowe informacje o nowej usłudze przedstawił dziennikarz — Alessandro Paluzzi. Włoch na swoim Twitterze podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi usługi „Plus”. Zgodnie z jego doniesieniami subskrypcja wprowadzi szereg nowych opcji. Jedną z nich jest możliwość „przypięcia” jednego ze swoich znajomych u góry czatu. Poza tym subskrybenci zdobędą dostęp do ekskluzywnych ikon.

Snapchat Plus obejmuje kilka innych opcji, ale w przypadku nowej usługi największe dyskusje wzbudza cena. Według Alessandro Paluzziego miesięczna subskrypcja będzie kosztować 4,59 euro, czyli około 21 złotych. Oczywiście istnieje także możliwość wykupienia zestawu na cały rok. Wówczas musimy liczyć się z kosztem rzędu 45,99 euro. W przeliczeniu na naszą walutę daje to ponad 215 złotych.

Przedstawione kwoty mogą się jeszcze zmienić, ale fani aplikacji wciąż pozostają zmieszani. Z jednej strony Snapchat próbuje nadgonić konkurencję, która wprowadza płatne rozszerzenie na swoich platformach od kilku lat. Jednakże cena w stosunku do oferowanych korzyści wydaje się być nieco przesadzona. Dla porównania niedawno byliśmy świadkami debiutu usługi Twitter Blue, która daje dostęp do wielu bardziej interesujących i przydatnych nowości. W tym przypadku miesięczna cena subskrypcji wynosi 3 dolary, czyli trochę ponad 13 złotych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy