ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ford Mustang Mach-E wraca do stajni. Prawie 50 tysięcy samochodów wycofanych!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Ford wycofał Mustanga Mach-E z rynku oraz poprosił dealerów o wstrzymanie dostaw pojazdów! Niestety Amerykański koncern odkrył poważną usterkę w samochodach!

Ford Mustang Mach-E z ogromnym problemem!

Mustang Mach-E

Ford ogłosił wycofanie 48 924 pojazdów elektrycznych Mustang Mach-E i poprosił dealerów o wstrzymanie dostaw pojazdu. Firma poinformowała, że ​​istnieje możliwość przegrzania złączy akumulatora wysokiego napięcia, co może uniemożliwić uruchomienie pojazdu lub spowodować utratę mocy napędowej podczas jazdy.

Będzie aktualizacja!

Zgodnie z tym co podaje Automotive News, Ford twierdzi, że powinien być w stanie rozwiązać problem za pomocą aktualizacji oprogramowania, która zostanie wprowadzona dopiero w przyszłym miesiącu. Jeśli ktoś nie chce aktualizować sam samochodu może to zrobić zabierając swojego Mach-E do dealera Forda i tam zainstalować aktualizację. Pojazdy, których dotyczy problem, zostały zbudowane między 27 maja 2020 a 24 maja 2022. To ciekawe, bo w tym roku już kilku producentów samochodów elektrycznych musiało wycofywać swoje auta z Rynku. Czyżby moda na elektryki przyszła za szybko? A technologia nie jest jeszcze do końca rozwinięta? Aby dowiedzieć się, czy tak jest, musimy pożyć jeszcze kilkanaście lat i zobaczyć jak będą postępowały zmiany w rozwoju samochodów elektrycznych.

Ford dobrowolnie wycofuje samochody!

Firma twierdzi, że nie ma otwartego dochodzenia w sprawie tego problemu prowadzonego przez National Highway Traffic Safety Administration, co oznacza, że ​​jest to dobrowolne wycofanie samochodów z rynku. W Ameryce po ulicach porusza się ponad 27 tysięcy Mustangów Mach-E. Pojazd ustanowił drugi najlepszy wynik na amerykańskim rynku jeśli chodzi o elektryczne SUVy. Po Europejskich drogach jeździ ponad 23 tysiące sztuk, z czego 275 znalazły się na polskich drogach.

Źródło: engadget.comSprawdź najnowsze wpisy