ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost EcoBox

Koniec kartonozy, czyli jak InPost EcoBox ma zmienić sposób wysyłania i odbierania paczek

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

InPost EcoBox to nowa usługa w ofercie firmy, która to jest wynikiem współpracy InPost z Modivo. O tym, że obie firmy zamierzają wprowadzić na rynek nowy rodzaj usługi pisaliśmy już pod koniec roku, ale dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat tego, jak ma działać InPost EcoBox. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to połączenie ekologii z dbaniem o to, by klienci firmy nie musieli przejmować się kartonami. Mniej więcej, a tak to ma wyglądać już w użyciu.

InPost EcoBox – nowa usługa już dostępna

InPost EcoBox

Zapewne każdy ma w domu kilka kartonów, które zostały mu po jakichś paczkach. Te mogą posłużyć do wysłania kolejnej rzeczy, ale też część takich kartonów po prostu ląduje na śmietniku. Nie mówiąc już o tym, że można czasem zauważyć puste opakowania bezpośrednio przy paczkomatach. Czy nowa usługa InPost sprawi, że obieg kartonów będzie prostszy i bardziej ekologiczny? Dużo tutaj będzie zależało od samych klientów sklepu Modivo, który to jako pierwszy przystąpił do nowego programu. Wprawdzie sklepów, które będą mogły korzystać z EcoBox ma być w przyszłości więcej, to obecnie funkcjonalność ograniczona będzie tylko do tego jednego. Czym w ogóle ma być InPost EcoBox?

Zasada jest prosta – zamawiając produkt ze sklepu należy wybrać opcję dostawy Paczkomaty + EkoBox InPost. Wtedy zamówiona przez nas rzecz trafi w nasze ręce w specjalnym pudełku. To będzie można złożyć (na opakowaniu będzie instrukcja jak to zrobić), a następnie zwrócić w paczkomacie InPostu po zeskanowaniu kodu z kartonu. Opakowania zostaną sprawdzone i ponownie wrócą do obiegu. Proste i przy dużym zainteresowaniu użytkowników, faktycznie może być użyteczne. Zobaczymy jeszcze, które sklepy e-commerce przyłączą się do tej inicjatywy w przyszłości. Więcej informacji na temat EcoBox możecie znaleźć na stronie InPost.

Codziennie miliony kartonowych opakowań, po dokonanych zakupach internetowych trafiają na śmietnik. Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox, możemy wspólnie ograniczyć ilość wyrzucanych kartonów nawet kilkukrotnie, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Każda przesyłka zamówiona w EkoBox i ponownie zwrócona do Paczkomatu InPost to Twoja szansa, aby zrobić coś dobrego dla planety. Dołącz do społeczności Ekolubnych. Twój mały gest ma wielką ekomoc!

InPost

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy