ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ukrywaniem statusu

WhatsApp pozwoli na przeniesienie danych z Androida do iOS!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

W ubiegłym roku użytkownicy WhatsApp’a otrzymali możliwość przeniesienia swoich historii czatów z iOS na Androida. Zaczęło się od Samsunga, a skończyło na wszystkich urządzeniach z Androidem 12 na pokładzie. Teraz funkcja zadziała w drugą stronę, a beta testy już się rozpoczęły!

Kluczowe wymagania od WhatsApp

whatsapp transfer wiadomości

Właśnie ruszyła wersja beta opisywanej funkcji, a to oznacza, że jeszcze trochę czasu minie, zanim funkcja będzie w pełni dostępna dla wszystkich. Natomist jeśli jesteś użytkownikiem wersji beta WhatsApp’a musisz poznać kilka podstawowych wymagań, aby skorzystać z opisywanej funkcjonalności:

  • Android 5 (Lollipop) lub nowszy, WhatsApp (Android) 2.22.7.74 lub nowszy iOS 15.5, WhatsApp (iOS) 2.22.10.70 lub nowszy
  • Ten sam numer telefonu
  • Funkcja jest dostępna podczas wstępnej konfiguracji iPhone
  • Przeniesienie danych odbywa się przez aplikację zewnętrzną — Apple Move to iOS.
  • Oba telefony muszą być w tej samej sieci Wi-Fi lub telefon z Androidem musi być połączony z iPhonem za pomocą hotspota
  • Oba urządzenia muszą być podłączone do zasilania

Nie wszystko zostało zautomatyzowane!

Niestety nie wszystko może być tak piękne jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Warto pamiętać, że dane są kopiowane, a nie przenoszone. To znaczy, że na telefonie z Androidem wiadomości pozostaną, dlatego trzeba ręcznie wyczyścić wszystkie dane, które pozostały. Zakładając, że chcecie to zrobić. Natomiast wiadomości o płatnościach i historia połączeń nie zostanie przeniesiona do iOS.

Aby poznać więcej szczegółów, odsyłamy do oficjalnego przewodnika jak skopiować dane. Jeśli pojawią się jakieś problemy, korporacja przygotowała także specjalną stronę, na której producent wyjaśnia jak rozwiązać kilka problemów, które mogą się pojawić przy kopiowaniu.

Źródło: faq.whatsapp.com

Sprawdź najnowsze wpisy