ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cena Xiaomi Band 7

Cena Xiaomi Band 7 w Europie – ile może kosztować w Polsce?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi Band 7 miał swoją chińską premierę w zeszłym miesiącu. Jeśli więc chodzi o specyfikację nadchodzącej opaski, to nic nie może nas zaskoczyć — i raczej nie ma co oczekiwać pojawienie się w niej GPS. Wciąż jednak pozostaje jedno pytanie: jaka będzie cena Xiaomi Band 7 w Europie, a co ważniejsze: ile będziemy musieli za nią zapłacić w Polsce? No cóż, odpowiedź nie jest niestety zbyt jednoznaczna, są jednak pewne widełki, które można śmiało założyć.

Cena Xiaomi Band 7

No cóż, zamiast konkretnej kwoty dostaliśmy jak na razie tylko przedział cenowy, w jakim opaska ma trafić do europejskich sklepów. I chociaż nie brzmi to zbyt precyzyjnie, to warto mieć na uwadze, że zależnie od kraju kwota ta może być zupełnie różna. I tak cena Xiaomi Band 7 w Europie ma się wahać od 50 do 60 Euro, chociaż bardziej realne jest, że na sklepowych półkach mieszkańcy strefy Euro zobaczą 49,99-59,99 Euro.

W przeliczeniu na złotówki rozstrzał jest znacznie większy: od 232 do 280 PLN, czyli margines błędu to aż 48 złotych. Oczywiście warto mieć tu na uwadze, że to tylko kwestia przeliczania z podanej wyżej ceny. Możliwe, że opaska ta na naszym rynku będzie zauważalnie tańsza, ponieważ Xiaomi już kilka razy zdarzało się potraktować Polskę, lub Ukrainę priorytetowo.

Cena Xiaomi Band 7 – nadzieja, że będzie lepiej

Cena Xiaomi Band 7

Biorąc natomiast pod uwagę obecną sytuację geopolityczną wszelkie ukłony chińskich firm w stronę Ukrainy, mogą nie być zbyt mile widziane przez Pekin. Dość pozytywnie natomiast nastrajają ceny oferowane przez niezależnych handlarzy. Owszem, oscylują one w okolicach 280 – 320 PLN. Jednak pamiętajmy, że sprzedawane przez nich towary są sprowadzane z Chin i objęte sporą marżą. Oznacza to, że kupują oni opaski znacznie taniej, żeby je sprzedać o wiele drożej, dopóki jeszcze opaski nie ma oficjalnie w Polsce.

Można więc mieć nadzieję, że ich niższy próg cenowy będzie wyższy, niż cena produktu, kiedy ten już trafi do sklepu. To jednak bardziej coś w rodzaju dobrej wróżby, a nie dowód na to, że powinniśmy oczekiwać 232 PLN na półkach sklepowych. Pozostaje tu jeszcze kwestia NFC. Możliwe, że okolice 50 Euro, to cena za opaskę w wersji standardowej, natomiast 60 Euro to cena za opaskę, która wspiera standardy płatności zbliżeniowych. Te kwestie jednak nie zostały wyjaśnione.

Cena Xiaomi Band 7 – czy warto dopłacać?

Xiaomi Band 7Cena Xiaomi Band 7

No cóż, niezależnie od tego, który scenariusz się spełni, to Mi Band 6 wciąż jest na rynku i pojawia się tu pytanie: czy warto go wymienić? No cóż, jeśli opaska dostała wsparcie, dla jakiegoś sportu, którego w poprzedniku nie było, a akurat go uprawiacie, to tak. Sam większy ekran i funkcja always on display, nie są raczej czymś, dla czego warto wymienić wciąż sprawną opaskę na nowszy model.

Źródło: GSMarena, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy