ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei dba o środowisko. Kolejna edycja konkursu rozwiązana!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Kolejna Edycja Huawei Startu Challenge już za nami. W tym roku 10 startupów brało udział w rywalizacji na najbardziej ekologiczny pomysł na technologie!

Huawei myśli o lepszym jutrze!

Chiński gigant od kilku lat tworzy innowacyjny konkurs, który polega na stworzeniu innowacyjnej i ekologicznej technologi. Konkurs dotyczy tylko startupów. W tegorocznej edycji pojawiło się ponad 270 zgłoszeń, a jury wybrało 10 najlepszych! Spośród najlepszej 10 kapituła wybrała 3 zwycięzców. Na tych czekają naprawdę atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce zostało nagrodzone 100 tysiącami PLN, drugie miejsce to 60 tysięcy polskich złotych. Za ostatnie III miejsce przewidziano nagrodę 40 tysięcy złotych.

Jakie są cele konkursu?

Nadrzędnym celem Huawei Startup Challenge jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych startupów i wsparcie w przekształceniu ich w pełni prosperujące firmy. Dodatkowo firma chce, pokazać jak technologie mogą wspierać ochronę planety. Producent mówi także o wspraciu edukacji an temat innowacyjnych rozwiązań ekologicznych, a także chce zachęcić różne podmioty do zrównoważonego rozwoju! Ostatnim celem jest wsparcie rozwoju startupów.

Dlatego właśnie organizujemy konkurs Huawei Startup Challenge razem ze Startup Academy, żeby wyławiać najlepsze pomysły polskich młodych innowatorów i naukowców na ochronę klimatu i środowiska – mówi ekspertka Huawei Polska. – Druga edycja pokazała nam, że w polskich start-upach tkwi ogromny potencjał i one naprawdę mogą się skalować i zawalczyć o globalne rynki.

Materiał prasowy Huawei

Pora na zwycięzców!

Huawei konkurs wygrany

Pierwsze miejsce zajął startup Dynamic Air Cooling, który pracuje nad innowacyjną technologią chłodzenia. Ich główne założenie to zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez zmany w technologi chłodzenia.

Każdy z nas ma klimatyzację, lodówkę. Używając tych urządzeń codziennie, produkujemy nowe emisje. Freony, które są zawarte w tych urządzeniach, wnikają do środowiska i powodują globalne ocieplenie. W Stanach Zjednoczonych już teraz do chłodzena budynków zużywane jest więcej energii, niż wynosi całość zużycia Afryki. To pokazuje skalę problemu, o którym w ogóle nie mówimy. Mówimy o węglu, elektryfikacji samochodów, wodorze – to są bardzo ważne tematy, ale jest jeszcze jeden ważny temat – chłodzenie. Do połowy stulecia wyprodukujemy 27 proc. globalnych emisji przez chłodzenie. Nasze rozwiązanie pozwala obniżyć emisje spowodowane chłodnictwem i klimatyzacją o 50 proc. To jest właśnie pół stopnia Celsjusza w zakresie celów klimatycznych.

Pavel Panasjuk, prezes zarządu Dynamic Air Cooling

Kolejne drugie miejsce zajął startup Plan Be Eco. Ci przedstawili specjalne narzędzie, którego głównym zadaniem jest liczenie i raportowanie śladu węglowego w łańcuchach dostaw dużych firm. Trzecie i ostanie miejsce zajeła firma Hydrum, która stworzyła swój autorski reaktor chemiczny i system, który wykorzystuje słoną wodę w produkcji wodoru!

Dbajmy o środowisko razem!

Coraz więcej firm, nie tylko tych dopiero otwartych stawia na ekologiczny rozwój. Coraz więcej firm troszczy się o planetę oraz o jej przyszłość! To dobre podejście, ponieważ powinniśmy szanować swój dom – a jest nim Ziemia!

Źródło: huaweistartupchallenge.pl

Sprawdź najnowsze wpisy