ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Z Flip 3 wytrzymał prawie pół miliona złożeń!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Do niecodziennego eksperymentu doszło w Polsce! Znany dziennikarz technologiczny — Kuba Klawiter postanowił rzucić rękawice Samsungowi. Wraz z zespołem ludzi otwierali i zamykali samsunga Z Flip 3.

Z Flip 3 na transmisji live!

Kuba Klawiter jest znanym polskim dziennikarzem. Przy okazji jest także Youtuberem. W ostatnich miesiącach swojej działalności internetowej Kuba postanowił podbić nie tylko serca Polskich fanów, ale ludzi z całego świata! Jego anglojęzyczny kanał Mrkeybrd cieszy się ogromną popularnością. To właśnie na wspomnianym kanale doszło do niecodziennego testu.

Z Flip 3 jest wytrzymały!

Ponad 100 osób w ciągu całego streamu nieustannie składało i rozkładało urządzenie Samsunga. Telefon wytrzymał 418 502 złożenia, co jest naprawdę niesamowitym wynikiem. Sam wyświetlacz telefonu wytrzymał i nie było śladu po tej ilości złożeń. Uszkodził się zawias, który pozwala na rozkładanie telefonu. Niestety nie wiemy, jaki byłby koszt naprawy tej usterki, jednak przypuszczamy, że mogłoby to być naprawdę sporo. Zawias jest głównym elementem wspierającym telefon. Dodatkowo Kuba postanowił przetestować wytrzymałość telefonu w kilka innych sposobów. Jednym z nich było zamoczenie go w piasku i wodzie. Jak sam powiedział, to miała być symulacja „Polskiej plaży”. Na domiar złego na koniec eksperymentu Kuba postanowił sprawdzić wytrzymałość wyświetlacza na upadki. Ten wytrzymał 16 uderzeń o ziemię — przy czym na wyświetlaczu pojawił się biały pasek na zgięciu ekranu. Ostateczne podsumowanie jest takie, że telefon jest naprawdę wytrzymały.

Warto także zaznaczyć, że stream nie był sponsorowany ani wspierany przez żadną zewnętrzną firmę. Samsung Polska na swoim Facebooku postanowił podzielić się wynikami badania Kuby i jego ekipy.

Źródło: Samsung Polska

Ponad 100 osób kontra jeden Galaxy Z Flip3 ? 418 502 złożeń! Z takim wynikiem zakończył się niezależny test wytrzymałości przeprowadzony przez Kubę Klawitera i jego ekipę. Wynik dwukrotnie przewyższa liczbę z testów zrealizowanych przez Samsung pod kontrolą Bureau Veritas, według których Galaxy Z Flip3 jest w stanie wytrzymać przynajmniej 200 000 złożeń, co daje 5 lat użytkowania przy założeniu, że składamy telefon 100 razy dziennie.

Post Samsung Polska

Źródło: Samsung Polska, Kuba Klawiter, Mrkeybrd

Sprawdź najnowsze wpisy